Зайдуть у кожну квартиру: в Україні починаються масові перевірки населення – доведеться відчинити двері

Зайдуть у кожну квартиру: в Україні починаються масові перевірки населення – доведеться відчинити двері

В Україні перевірки газу проведуть у всіх квартирах. Фахівці оглядають газове обладнання та внутрішньобудинкові мережі. При цьому порушення знаходять у кожному будинку, пише

 “Обозреватель”.

“Статистика свідчить, що в кожному будинку, в якому проведено технічне обслуговування мереж внутрішньобудинкових систем газопостачання, було виявлено порушення експлуатації газових мереж та обладнання”, – розповідають виданню в “Газорозподільних мережах України” (входить у групу “Нафтогаз”).

Найчастіше українці без залучення спеціалістів та дозволів переносять газові мережі, прокладають електричні кабелі по газопроводу, замуровують у стіни газопроводи, замінюють газове обладнання. З початку року “Газорозподільні мережі” перевірили 10,7 тис. багатоповерхівок і виявили 20 тис. витоків газу у під’їздах.

Перевірки не проводилися роками. Як уже детально писав OBOZ.UA, в “Газмережах” вважають, що відповідальність за газові комунікації всередині будинку несуть власники житла (або через ОСББ, або через керуючу компанію). До 2024-го в платіжки не було внесено вартість технічного обслуговування (ТО). Будинки фактично залишалися без необхідного технічного обслуговування.

Тепер є вибір: або укласти договір із будь-якою компанією, яка має ліцензію, та довірити їй ТО, або ж нічого не робити й автоматично стати клієнтом “Газмереж”. “Усі співвласники багатоквартирних будинків, які не мали чинних договорів, автоматично приєднались до Типового договору з Оператором ГРМ. Тобто держава нормативно визначила, що у випадку, коли споживачі самостійно не обирають іншу обслуговуючу організацію, то Оператор ГРМ їх страхує”, – пояснили в компанії.Платити доведеться від 50 до більш як 5000 грн за 2024-й. Наприклад, у Фастові середня платіжка для будинку на вул. Київська, 5 становить усього 73,42 грн із квартири за рік. А в Борисполі, на Байди-Вишневецького, 10 платіжка з квартири сягне 4,7 тис. грн за рік. Якщо вартість розділити на рік, побачимо, що щомісячний платіж становитиме від 6 до 391 грн.

Читайте також  Важливе повідомлення від "Нафтогазу": озвучено тариф на газопостачання для населення, який зафіксують на цілий рік

Річ у тім, що в Борисполі в будинку є всього кілька квартир, тому вартість робіт ділиться лише на двох співвласників. Тоді як у Фастові на вул. Київська розташований будинок на 210 квартир. Вартість робіт також залежить від обладнання, віку будинку.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело