На багатодітних татусів чекає “сюрприз” від ТЦК
Багатодітним чоловікам, щоб отримати відстрочку від служби, доведеться нотаріально доводити, що вони беруть участь в утриманні дітей.
Про це зазначається у постанові Уряду, повідомляє Главком.
Це стосується розлучених чоловіків.
Якщо діти народжені від різних жінок, з якими чоловік не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей, то ТЦК додатково вимагатимуть договір між чоловіком та його колишніми дружинами про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей.
Про “сюрприз”, що чекає багатодітних чоловіків у ТЦК, які хочуть отримати відстрочку від мобілізації, розповів народний депутат Ігор Фріс. За його словами, постановою №560 Кабмін вийшов за межі своїх повноважень.
Нагадаємо, урядова постанова № 560, яка затверджує алгоритм дій військовозобов’язаних, а також документи, які їм необхідно зібрати, спричинила хвилю обурення у суспільстві. Зокрема, багатодітним чоловікам тепер треба нотаріально доводити, що вони справді беруть участь в утриманні дітей.
Народний депутат Ігор Фріс звернув увагу на чисельні проблеми у постанові. Як один із прикладів він наводить ситуацію, у якій опиняться тисячі багатьодітних батьків.
“Військовозобов’язаний і батько трьох неповнолітніх дітей визнаний придатним до військової служби. Згідно із мобілізаційним законом, він автоматично має отримати відстрочку від мобілізації. Його діти народжені від двох жінок, із якими чоловік розлучений, наразі не живе, але продовжує фінансово утримувати дітей. Що придумав ТЦК? Там додатково вимагають договір між чоловіком та його колишніми дружинами про те, що він бере участь в утриманні своїх неповнолітніх дітей”,– пояснює нардеп.
Згадка про письмовий договір між батьками, у якому треба прописати, з ким будуть проживати діти та участь другого з батьків у їх вихованні, є в розкритикованій урядовій постанові № 560.
Багатодітні батьки з числа військовозобов’язаних повинні надати ТЦК договір із колишніми дружинами, де прописати свою роль в утриманні неповнолітніх дітей
“У голові не вкладається!.. Знову ж таки маємо перевищення повноважень, але вже з боку ТЦК”, – констатував нардеп.
Також у бесіді з “Главкомом” депутат Ігор Фріс наполіг: підзаконні акти органів влади повинні видаватися, не порушуючи Конституції. Йдеться про статтю 19 Основного Закону (“Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень…”).
“Адже мобілізаційний закон чітко прописав коло суб’єктів, на яких розповсюджуються правові підстави надання відстрочки від мобілізації, звільнення від військового обов’язку або бронювання”, – пояснює Фріс.
На його думку, те, що «уряд цією постановою запровадив додаткові вимоги для військовозобов’язаних щодо підтвердження ними певних юридичних фактів та документів, розцінюється як перевищення норм і положень закону».
Шукайте деталі в групі Facebook