“Українцям масово обмежили нарахування пенсій”: що відбувається і як поновити виплати?

“Українцям масово обмежили нарахування пенсій”: що відбувається і як поновити виплати?

Тисячі українців, які не пройшли ідентифікацію, залишилися без пенсій. Виплати їм обмежили до актуалізації даних. Стало відомо як їх поновити.

Як інформує “Today.ua”, у Мінсоцполітики повідомили, що термін проведення фізичної ідентифікації пенсіонерів завершився 31 березня. Таким громадянам, які стали ВПО 24.02.22 року й не оновили інформацію про себе, продовжують нараховуватися кошти. Проте вони не потрапляють на банківські картки. Це тимчасове обмеження – після підтвердження особи українці отримають свої гроші.

“Звертаємо увагу пенсіонерів, які стали ВПО до 24 лютого 2022 року та не пройшли фізичну ідентифікацію: це можна зробити і зараз. Після проходження ідентифікації виплата пенсії буде продовжена. Пенсія виплачуватиметься з урахуванням коштів за всі місяці, за які людина не отримувала її через непроходження ідентифікації”, – зазначили у відомстві.

Чотири способи пройти ідентифікацію

Для підтвердження особи можна:

Відвідати відділення ПФУ або “Ощадбанку”. Авторизуватись у “Дія.Підпис” (“Дія ID”) на сайті електронних послуг ПФУ. Через відеоконференцзв’яок (заявку можна залишити на сайті електронних послуг ПФУ або через контакт- центр ПФУ за номерами: (044) 281 08 71, (044) 281 08 70, 0 800 503 753).

За кордоном: отримати ув українській дипломатичній установі довідку, що пенсіонер є живим, та надати документи у ПФУ, де українець перебуває на обліку. Це можна здійснити на сайті електронних послуг ПФУ або поштою.

Для жителів окупованих територій найбільш актуальною є ідентифікація через “Дію.Підпис”. Треба отримати цей кваліфікований підпис. Для цього слід мати один з документів:

біометричний закордонний паспорт; ID-картка; посвідка на тимчасове чи постійне місце проживання; закордонний паспорт, виданий після 2015 року.

Читайте також  Скільки українців отримали паспорти РФ

Термін “Дії Підпису” – один рік.

Далі алгоритм дій наступний:

авторизація у додатку “Дія”; зайти до “Меню”; обрати опцію “Дія.Підпис”; обрати вкладку “Активувати Дія.Підпис”. підтвердити особистість через фото, виконуючи вказівки у нижній частині екрана; створити 5-значний пароль для “Дія.Підпис”.

Після цього з’явиться можливість підписувати документи у “Дії” та онлайн, а також ідентифікуватися на сайті ПФУ.

Щоб пройти ідентифікацію через “Дія.Підпис” слід:

зайти на сайт електронних послуг ПФУ; обрати кнопку “Вхід” і опцію “Дія.Підпис”; натиснути кнопку “Отримати код входу”; відсканувати QR-код у “Дії”; підтвердіть запит на авторизацію через “Дія.Підпис” та особу через перевірку по фото; натисніть “Далі”; вкажіть п’ятизначний пароль для “Дія.Підпис”, який ви створили у попередньому розділі.

На екрані має з’явитися повідомлення про підтвердження запиту на авторизацію. Вхід до особистого кабінету на сайті електронних послуг ПФУ виконається автоматично.

На екрані з’явиться табличка із записом: “Статус звернення – Виконано”, “Вигляд пенсії/перерахунку – Ідентифікація через Дія.Підпис”.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело