Долар повністю злетів з катушок: банки та обмінки знову змінили курс валют на п’ятницю, 19 квітня

Долар повністю злетів з катушок: банки та обмінки знову змінили курс валют на п’ятницю, 19 квітня

Валютні курси, що встановлені Національним банком України на сьогодні, 19 квітня, мають наступні показники: курс долара США зараз дорівнює 39,6037 гривень за 1 долар. Курс євро наразі складає 42,2789 гривень за 1 євро.

В обмінниках українських банків та спеціальних обмінних пунктах вартість валюти є значно вищою. Показники змінюються кожного дня і на сьогоднішній день вони є такими.

Гривні важко втримати свої позиції, адже останнім часом офіційна інфляція в Україні продовжує дивувати експертів та пересічних громадян. Цінники на послуги та товари в магазинах, здебільшого, зростають, а, за даними Держстату та Нацбанку, станом на початок квітня офіційна інфляція у воюючій Україні склала всього 3,2%, що нижче за показник мирних і багатих США, де в березні цього року індекс споживчих цін у США зріс до 3,5%.

Можна досить довго перераховувати основні нюанси, що призвели до такого результату. Це і частковий мораторій на підвищення окремих цін на комунальні послуги, й низька база порівняння, і неможливість активного вивезення агропродукції на експорт, що збило внутрішні ціни на цукор, соняшникову олію, гречку та частину іншого продовольства, та багато інших факторів, які ситуативно притиснули показники офіційної інфляції

Такий стан справ змушує Нацбанк реагувати на те, що відбувається, у своїй грошово-кредитній політиці, а саме має призводити до активного зниження облікової ставки в міру просідання інфляції. Але наразі виник певний парадокс, який суттєво коригує поведінку регулятора у цьому питанні.

Читайте також  В Україні хочуть ввести нові умови оплати праці

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело