Посилення мобілізації у селах: з’явилося важливе попередження – вже на рівні закону

Посилення мобілізації у селах: з’явилося важливе попередження – вже на рівні закону

Глави громад не мають повноважень вручати повістки мешканцям.

Керівники місцевих громад, зокрема сільські голови, не мають повноважень вручати повістки мешканцям свого населеного пункту, про це розповів юрист Сергій Савінський в інтерв’ю РБК-Україна .

Так, чинне законодавство покладає на сільські та інші місцеві ради обов’язок сприяти проведенню військового обліку та мобілізації. Новий законопроект про мобілізацію, ухвалений поки що тільки в першому читанні, покладає на місцеву владу обов’язок забезпечувати цей процес.

-У свою чергу у законодавстві не прописано, що сільський голова виписує та роздає повістки. Такого не передбачено, – пояснює Савінський.

Новий законопроект пропонує наступну схему участі місцевих органів самоврядування у мобілізаційному процесі:

  1. ТЦК направляє до місцевого органу самоврядування список військовозобов’язаних, які зареєстровані у цій територіальній громаді.
  2. Місцева влада підтверджує або спростовує, що ці громадяни справді у них проживають.
  3. Працівник ТЦК разом із представником місцевої ради та поліцейським їдуть за адресами військовозобов’язаних та вручають повістки.

Працівники сільських, селищних та міських рад забезпечуватимуть облік, щоб чітко визначити, хто з військовозобов’язаних проживає за фактичною адресою.

Юрист наголошує, що новий законопроект не дає керівникам місцевих рад повноважень власноруч роздавати повістки.

До речі, у Раді планують на законодавчому рівні зобов’язати громадян носити військовий квиток. Це необхідно для того, щоб військові могли бачити, чи належить людина до військовозобов’язаних. Незабаром планують квиток зробити доступним документом у смартфоні кожного.

А ось що справді стане доступним у “Дія”, то це реєстрація шлюбу навіть якщо закохані у різних місцях.

Цю послугу вигадали і вирішили запустити, оскільки чимало закоханих розділені війною і не мають часу, щоб розписатися у РАГСі.

Читайте також  Чи законно вручати повістки у спортивних залах: відповідь юриста й ТЦК

Незабаром зробити це можна онлайн, коли військовий захищає Батьківщину, а його наречена в іншому місці. Глава Мінцифри поділився, що передбачено кілька етапів перевірки для підтвердження особи нареченого та нареченої.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело