Военный билет РІ СЂСѓРєРµ новобранца бригады охраны Генерального штаба Вооруженных РЎРёР» Украины РІРѕ время церемонии принятия РїСЂРёСЃСЏРіРё РЅР° верность украинскому народу РІ 101-Р№ отдельной бригаде охраны Генерального штаба Р’РЎРЈ, РІ Киеве, РІ субботу, 7 мая 2011 Рі. Фото Александра Синицы / РЈРќРРђРќ
Не був в ТЦК – обмежать в правах: якими послугами не можуть користуватись “ухилянти”
Наразі чоловікам призовного віку без згоди ТЦК стає все складніше реалізовувати свої права: на роботу, чи навчання, або для планового лікування їх можуть прийняти лише якщо у них є військово-облікові документи.
Якими послугами зараз не можна скористатися без узгодження в ТЦК, розповів керівник практики військового права ЮК “Приходько та партнери” Іван Колганов.
“Треба звернути увагу, що приймати на роботу або зараховувати на навчання громадянина можна лише після підтвердження того, що він перебуває на військовому обліку. Також і щодо перетину державного кордону є обов’язкова вимога наявності військово-облікового документа”, – зазначає юрист.
Як приватні, так і державні установи й організації зобов’язані перевіряти всі документи про військовий облік під час прийому співробітника на роботу, інакше роботодавцю загрожує штраф.
“У постанові Кабміну від 30 грудня 2022 року №1487 “Про порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних і резервістів” передбачено, що державні органи, органи місцевого самоврядування, підприємства, установи й організації, навчальні заклади й установи охорони здоров’я повинні повідомляти правила військового обліку громадян під особистий підпис у разі прийому на роботу або на навчання”, – пояснює Колганов.
Протягом тижня після прийому на роботу, навчання або звільнення, завершення навчання вони повинні повідомити ТЦК про зміну облікових даних призовників, військовозобов’язаних і резервістів.
Крім того, військовий квиток необхідний у центрі зайнятості — без нього військовозобов’язаний не зможе набути статусу безробітного.
Жодних обмежень щодо лікування військовозобов’язаного в закладах охорони здоров’я в чинному законодавстві не існує, але на практиці під час звернення до медичного закладу чоловіки призовного віку повинні мати при собі документи, серед яких і військово-обліковий. Проте медики зобов’язані насамперед надати необхідну медичну допомогу.
За словами юриста, якщо мова йде про планову допомогу, то в пацієнта вимагатимуть військово-обліковий документ. У разі відмови чоловіка спочатку відправлять у військкомат.
Чи буде перехід на літній час в Україні у 2025 році: всі подробиці У 2024…
На прийомі у стоматолога помер 7-річний хлопчик: деталі трагедії У Києві в приватній клініці після…
"Пенсія буде підвищена людям з цієї категорії, гроші попливуть рікою": виплати зростуть, якщо ви належете…
Потужна злива і могутній дощ хлинуть на авто і дороги, прогноз налякав самих синоптиків: куди…
"Новий курс долара в українських банках приголомшив усіх": скільки тепер коштує валюта, чи треба бігти…
"Долар різко змінив напрям руху, курс валют приголомшив усіх": що відбувається в обмінниках та чи…
This website uses cookies.