“Долар зробив дещо неймовірне, курс валют змусив українців метушитися”: фахівці пояснили, чи треба терміново обмінювати гроші

“Долар зробив дещо неймовірне, курс валют змусив українців метушитися”: фахівці пояснили, чи треба терміново обмінювати гроші

Курс гривні на міжбанківському валютному ринку знову знижується. Експерти ретельно стежать за ситуацією, повідомляючи українців про ймовірність подальших тенденцій.

Як інформує “Бізнес-Цензор”, за підсумками торгів Нацбанк встановив офіційний курс гривні до долара США на вівторок, 24 жовтня, на рівні 36,5569 грн/$, порівняно із 36,5401 грн/$ у понеділок.

Водночас НБУ знизив курс гривні до євро ще на 6 копійок – до 38,7613 грн за євро.

Нагадаємо, Національний банк оголосив про перехід до режиму керованої гнучкості обмінного курсу гривні із 3 жовтня, відмовляючись від фіксованого курсу гривні, який діяв від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну 24 лютого 2022 року.

За цього режиму офіційний курс визначатиметься на міжбанківському ринку, а не встановлюватиметься директивно Національним банком. Водночас НБУ і далі контролюватиме ситуацію та на постійній основі компенсуватиме структурний дефіцит іноземної валюти на міжбанківському валютному ринку.

Зокрема, чистий продаж доларів Національним банком у перший тиждень жовтня, коли відбувся перехід до режиму керованої гнучкості курсу, зріс до рекордних $1,15 мільярда. У наступні два тижні чистий продаж доларів Національним банком складав $575 млн та $735,3 млн відповідно.

Читайте також  "Долар треба терміново купувати?": українцям сказали, що буде з курсом валют через затримку міжнародної допомоги

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело