Це суттєво підвищує зарплату. На які надбавки можуть розраховувати вчителі

Це суттєво підвищує зарплату. На які надбавки можуть розраховувати вчителі


В Україні середня зарплата молодого вчителя складається з окладу 5 700 грн та різних надбавок, які становлять ще приблизно 1 900 грн. Такі дані наводять у Міністерстві освіти. Втім із більшим досвідом роботи та педагогічними званнями освітяни можуть отримувати надбавки та доплати до заробітної ставки.

Про те, на які доплати можуть розраховувати учителі, пише РБК-Україна (проект Styler) з посиланням на публікацію Профспілки працівників освіти України.

Які доплати можуть отримувати педагоги
Крім зарплати, яка визначається відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557, за виконання додаткових видів педагогічної роботи та іншої діяльності, а також за педагогічний стаж та престижність педагоги можуть отримувати різноманітні надбавки.

За педагогічний стаж:

 • понад 3 роки – 10%
 • понад 10 років – 20%
 • понад 20 років – 30%

Також педагогічні працівники можуть отримувати надбавки за престижність педагогічної праці – у граничному розмірі 30% посадового окладу.

Доплата за успішне проходження сертифікації – в розмірі 20% посадового окладу протягом дії сертифіката.

Доплата за класне керівництво:

 • у 1-4 класах – в розмірі 20%
 • у 5-11 класах – в розмірі 25% посадових окладів (ставок заробітної плати)

Доплата за перевірку письмових робіт:

 • з математики – 15%
 • з мови і літератури – 20%
 • іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення – 10 % посадових окладів, залежно від навчального навантаження
 • у 1-4 класах закладів загальної середньої освіти – 15 % ставки заробітної плати, незалежно від навчального навантаження

Доплата за завідування навчальними кабінетами, ресурсними кімнатами, лабораторіями, спортивними залами чи майданчиками – 10-15%, за завідування майстернями, кабінетами інформатики – 15-20% окладу.

Доплата за роботу в інклюзивних класах – 20% посадового окладу за години роботи в цих класах.

Доплата за проведення позакласної роботи з фізичного виховання учнів – 10-40% посадового окладу, залежно від кількості класів у ЗЗСО.

Доплата за обслуговування комп’ютерної техніки у закладах освіти, де є кабінети інформатики – 10-15% тощо.

Також підвищити оклади можуть за роботу в певних типах закладів освіти і за педагогічні та інші звання. А саме:

 • підвищення посадового окладу за педагогічні звання “вчитель-методист”, “викладач-методист”, “вихователь-методист”, “майстер виробничого навчання I категорії” – на 15%
 • підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати) за педагогічні звання “старший вчитель”, “старший викладач”, “старший вихователь”, “керівник гуртка – методист”, “педагог-організатор-методист”, “практичний психолог-методист”, “старший вожатий-методист”, “майстер виробничого навчання II категорії” – на 10%, тощо.

Коли вчителям підвищать зарплату
Нещодавно міністр освіти і науки Оксен Лісовий заявив, що МОН планує розробити нову модель оплати праці вчителів і директорів шкіл.

Нова модель оплати праці вчителів передбачатиме відмову від Єдиної тарифної сітки і встановлення базової ставки заробітної плати на рівні 80%. Також будуть передбачені премії від директора школи.

Цей пілотний проєкт мають запустити на 2024-2025 навчальний рік. Зараз його тестують у 500 школах.

Читайте також  Навчальний рік розпочнеться вчасно та проходитиме у звичному режимі, – Шмигаль

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело