На скільки можуть зрости пенсії після індексації

На скільки можуть зрости пенсії після індексації

Наступного року анонсовано нову індексацію пенсій – проте ніхто не знає, чого чекати.

Пенсійні виплати — тема чи не №1 в Україні, під час повномасштабної війни, нарівні з цінами на комунальні послуги та продукти в супермаркеті.

Варто поговорити про індексацію пенсій уже у 2024 році, тим більше, цей процес уже був анонсований Президентом Володимиром Зеленським, який зазначив, що це відбудеться, найімовірніше, у березні.

Незважаючи на індексацію, виплати все одно отримають ті, хто виконав вимоги щодо стажу під час досягнення 65-річного віку; ті, хто отримує мінімальну соцвиплату; ті, хто одержує максимальну пенсію. Формала для індексації абсолютно проста — вираховується 50% середнього зростання зарплат за останні три роки, додаючи до цього значення половину від минулорічної інфляції (тобто за 2023 рік) — за прогнозом Нацбанку, 10,6%.

Виходячи з цих даних, можна припустити, що результатом наступної індексації буде підвищення пенсії на 34,6%. Це означає, що якщо ви отримуєте зараз 3 тисячі гривень — після цього процесу соціальна виплата становитиме ~4038 грн.

Проте точно зараз заявити про відсотки та цифри не зможе ніхто — все залежить від показників інфляції та динаміки зарплат за поточний рік. А це буде відомо лише до березня.

При індексації варто врахувати і той момент, що їй піддається лише “гола” пенсія – без надбавок за вік, стаж тощо.

Читайте також  Пенсії як у Європі? Зеленський зробив важливу заяву про зростання виплат

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело