Тепла не чекайте: синоптики зробили прогноз погоди на осінь

Тепла не чекайте: синоптики зробили прогноз погоди на осінь

До чого приготуватися

Українцям радять запасатися теплим одягом
Синоптики прогнозують, що в Україні восени буде холодно, але сонячно. Особливо вересень обіцяє бути відносно теплим. Про це повідомила синоптик Віра Балабух у коментарі Gazeta.ua.

“Вересень – перший місяць метеорологічної осені. Протягом нього відбувається поступовий перехід від літніх до осінніх процесів. Очікується, що у першій половині місяця на значній території країни ще зберігатиметься літня погода. У вересні в Україні цього року, ймовірно, буде теплим і посушливим”, – сказала вона.

За її словами, середня температура повітря за сезон може бути вищою на один градус Цельсія, ніж за останні десятиліття. Це не означає, що такі аномально високі значення будуть характерними для кожного дня, але вони особливо характерні для західних регіонів країни.

Стійке похолодання прийде, коли середньодобова температура повітря встановиться нижче 15 градусів Цельсія, і більш точний прогноз на це можна буде отримати через 3-5 днів. У жовтні та листопаді очікується, що середньомісячна температура повітря може перевищувати норму на 1 градус Цельсія. Тривалість дня зменшуватиметься поступово, і температура повітря падатиме, що призведе до холодніших ночей.

“Зростає кількість заток арктичного повітря. Відповідно, слід очікувати тумани, похмурі дні, тумани та заморозки. Можливе утворення ожеледиці й навіть снігопадів, насамперед у Карпатському регіоні”, – прогнозує Балабух.

За даними синоптика, у другій половині осені очікується мінлива погода з низкою теплих та холодних повітряних мас.

Читайте також  “Обійняти маму так і не встиг”: 6-річний хлопчик загинув страшною смертю на очах у батьків. Шансів у Дмитрика не було

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело