Штраф разом із повісткою на пошту: ТЦК запустили нову схему мобілізації

Штраф разом із повісткою на пошту: ТЦК запустили нову схему мобілізації

Чим це загрожує українцям
Військкоми почали розсилати українцям не лише повістки

Юристи роз’яснили нові схеми видачі повісток українським Територіальним центрам комплектування (ТЦК) під час мобілізації. Тепер повістки видаватимуться разом із викликом на розгляд адміністративної справи за порушення громадянином військового обліку. Про це повідомив адвокат Роман Сімутін на своєму YouTube-каналі.

Замовний лист міститиме два документи: повістку із зазначеною датою прибуття до військкомату (наприклад, 01.06.2023) та виклик на розгляд адмінправопорушення (наприклад, на 03.06.2023).

У виклику зазначено, що 03.06.2023 проти громадянина буде складено протокол за статтею 210 Кодексу про адміністративні правопорушення.

У разі неявки до ТЦК, 03.06.2023 року, може бути використане примусове притягнення до адміністративної відповідальності.

Якщо громадянин не з’явиться до ТЦК у зазначену дату, то протягом двох днів буде розглянуто адміністративні матеріали та прийнято рішення про притягнення до відповідальності зі штрафом у розмірі 5100 гривень.

“За креативність підходу – це п’ятірка, а ось по предмету “адміністративне право” – двійка. Адже дата виклику та дата повідомлення легко перевіряються. Звичайно, це займе чимало часу, але найголовніше, що порушено послідовність запрошення та розгляду справи, тож у суді цей трюк розвалиться”, – йдеться у повідомленні.

Якщо громадянин не скасовує постанову Територіального центру комплектування про штраф та оплачує її, то це означає визнання своєї провини та згоду із законністю притягнення до адміністративної відповідальності.

У такому разі загрожує порушення кримінальної справи, підозра та пошук військовозобов’язаного.

Читайте також  “Треба позбуватися “травми Голодомору”. Оксана Забужко відреагувала на скандал з “1+1”

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело