Три сценарія закінчення війни: дипломат визначив головні аспекти перемоги України
Постачання озброєння відіграє важливу роль у повномасштабній війні України з Росією і може кардинально вплинути на подальші сценарії розвитку ситуації.
Про це в інтерв’ю “Апострофу” розповів посол США в Німеччини за часів Білла Клінтона, професор кафедри Генрі Кіссінджера у Боннському університеті, співробітник Фонду Германа Маршала в США Джеймс Бінденагель.
За його словами, наразі існують три сценарії завершення повномасштабної війни в Україні, в яких важливу роль відіграє постачання озброєння.
Перший варіант – Захід зменшує обсяги військової допомоги, що призведе до капітуляції ЗСУ та колоніального статусу для Києва. За таких умов, як зазначає Бінденагель, Росія отримає “доказ” того, що мала право вторгатися на територію сусідів й порушувати міжнародне право.
Другий сценарій – постачання зброї в достатній кількості для продовження бойових дій та для того, аби ЗСУ не програли війну.
“Ретельно калібруючи дальність артилерійських ударів й повільно поставляючи танки, Захід буде уважно пильнувати, аби не перетнути якусь із “червоних ліній” Путіна. Риторика президента Путіна експлуатує страх німецької еліти та західної Європи перед російською ескалацією, і це веде до повільної, поетапної поставки зброї до України. Якщо Захід постачатиме зброю, необхідну лише для виживання, Україна не зможе зупинити Путіна. В такому разі ми, скоріш за все, побачимо затяжну війну, схожу на траншейні бої Першої та Другої світових воєн”, – продовжив дипломат та попередив, що за такого сценарію стратегія під лозунгом “Україна не може програти” призведе до катастрофи миру у Європі.
Третій сценарій – забезпечення України усім необхідним для перемоги над РФ. Надання Києву танків, далекобійної артилерії та літаків дозволить витіснити російські війська з окупованих територій та завершити фінальні переговори капітуляцією Москви. Більш того, як запевняє дипломат, інтеграція України до НАТО забезпечить країні безпеку та стримає подальшу агресію Кремля.
“Росія потім повинна вирішити сама для себе, якою буде її майбутнє, можливо, східноєвропейською країною або азійським придатком. Цей сценарій зберігає суверенітет та свободу України, а також шанс повернутися до європейського миру “цілісними та вільними”, – резюмував Бінденагель.
Шукайте деталі в групі Facebook