Запасаємось подорожниками: в Україні більше не буде обласних та міських лікарень
Подробиці
Українців чекають серйозні зміни у медичних закладах
В Україні стартував черговий етап медичної реформи, і на громадян чекає чимало змін. Зокрема, він передбачає відмову від поділу лікарень на обласні, міські та районні, пише “На пенсії”.
Повідомляється, що замість старої системи мають бути створені шпитальні округи. Це будуть території, в межах яких людям надаватиметься комплексна медична допомога. Своєю чергою госпітальний округ мають поділити на кластери, які охоплюватимуть райони.
При їх створенні враховуватимуться:
- географічні особливості регіону та стан автомобільних доріг;
- поточна та прогнозована чисельність населення;
- структура захворюваності та смертності;
- оптимальні клінічні маршрути пацієнтів для своєчасного доступу до медичної та реабілітаційної допомоги;
- навантаження на медичних працівників та спеціалістів з реабілітації.
Лікарні госпітального кластера розділять за видами допомоги – на його території працюватимуть надкластерні, кластерні та загальні лікарні.
Загальні лікарні
Розміщуватимуться з розрахунку одна медустанова на 50-80 тисяч населення – у цих лікарнях займатимуться діагностикою пацієнтів, надаватимуть консультації та проводитимуть планове лікування.
Кластерні лікарні
Багатопрофільні медустанови, кожна з яких охоплюватиме 150 тисяч населення. До такої лікарні має бути можливість дістатися не більше ніж за годину. Вони матимуть великий набір пакетів медичних послуг та багато фахівців.
Надкластерні лікарні
Можуть бути як багатопрофільними, так і вузькопрофільними. Така лікарня повинна мати спеціалістів та медобладнання для надання медичної допомоги у випадках найскладніших та рідкісних захворювань.
Шукайте деталі в групі Facebook