Загострення очікується в лютому і березні: боєць ЗСУ назвав два сценарії наступу Росії

Загострення очікується в лютому і березні: боєць ЗСУ назвав два сценарії наступу Росії

У військ РФ великі проблеми з веденням бойових дій – при захопленні декількох кілометрів на Донбасі вони втрачають десятки тисяч солдатів, сказав Євген Карась.

Розглядаються дві основні версії можливого нового наступу окупантів Росії на Донбасі. Перша – ворог піде на забій, як було раніше. Друга передбачає мінімізацію ризиків з їхнього боку, оскільки росіяни розуміють, що несуть серйозні втрати. Аналіз ситуації показує, що загострення на фронті може статися в лютому і березні. Про це заявив військовослужбовець ЗСУ, лідер організації С14 Євген Карась.

В інтерв’ю Главреду він розповів, що російські окупанти підуть в наступ в Донецькій і Луганській областях або на забій, або будуть атакувати, але серйозно не ризикуючи. Вони розуміють, які серйозні втрати зазнали в боях за той же Соледар.

“Розглядається дві версії. Перша – росіяни попруть “гарматним мʼясом” на забій, як востаннє. Друга – не будуть так ризикувати, тому що тоді вони можуть нарватися на історію, яка сталася після Сєвєродонецька і частково виникла зараз. Тобто війська, які взяли Соледар, нічого цим не досягли, тому що Соледар – це їхня нова Чорнобаївка, бо там низина і далі наступати важко. Більше того, через взяття Соледару росіяни нещасливі. Хоч російська пропаганда подала це як здобуток, російські військовослужбовці розуміють, що це було зроблено ціною величезних втрат”, – розповів Карась.

За його словами, ворожі сили під час бойових дій стикаються з великими проблемами. Щоб захопити декілька кілометрів, їм доводиться втрачати десятки тисяч своїх солдатів.

“Зеки” практично закінчилися (їх залишилося близько 10 тисяч з 30-40), мотивація нульова, десантники працюють на півдні Бахмута. Під Кремінною десантників, яких перекидали з Херсона, теж включили як резерв. Навіть один десантний полк перекинули з лиманського напрямку на південь Бахмута. Я вже не кажу про те, що для відволікаючих атак під час взяття Соледара росіяни поклали багато мобілізованих з “ЛДНР”, через що ці “республіки” зараз у панічному настрої, бо немає чим поповнити сили. Такими атаками росіяни показують, що мають великі проблеми з веденням війни, бо для взяття кількох кілометрів вони втрачають десятки тисяч солдатів”, – сказав військовий.

Читайте також  Таролог розповів, чи загрожує Україні повторний наступ РФ

Він зазначив, що окупанти РФ в такій ситуації можуть піти наступати не “стрімголов”, а зберігаючи максимальну чисельність своїх військ. До того ж вони розраховують, що у ЗСУ є сили для наступу на двох оперативних напрямках, і це створить проблеми для загарбників.

“Відповідно росіяни можуть не наступати стрімголов, щоб зберегти максимальну кількість військ і мати резерви для українського контрнаступу. Тим більше, що росіяни припускають наявність в України військ для контрнаступу на двох оперативних напрямках, що створить для них проблеми. Я не знаю, що для нас гірше – чи те, що росіяни стануть в оборону, чи те, що вони атакуватимуть. Їхня атака – це божевілля і Перша світова, але у той же час сили росіян швидко закінчаться. Тому навіть якщо вони стрімголов кинуться в атаку, для нас це буде чорний місяць, але це буде темрява у кінці тунелю. Тому що тоді українська весна буде дуже стрімкою”, – додав військовослужбовець.

Також боєць ЗСУ уточнив, що аналіз факторів вказує на лютий і березень як періоди загострення на фронті.

“Усі фактори вказують саме на те, що лютий і березень буде періодом загострення”, – підкреслив Євген Карась.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело