“Смертельна гра у хованки закінчилася”: як зима вплине на війну в Україні…

Багнистий ґрунт і глибокий сніг ускладнять швидке пересування українських військ та їхніх транспортних засобів.

Трохи більше ніж за два тижні до України прийде зима, і це може стати на заваді українським збройним силам, коли вони намагатимуться відбити територію у росіян. Росія також може спробувати змусити мирне населення замерзнути, обстрілюючи електростанції та склади палива.

Матеріал про те, як українські військові готуються до війни взимку, опублікував американський громадський мовник NPR.

“Якщо досі російсько-українська війна нагадувала смертельну гру в хованки, із початком зими це зміниться ― не буде під чим ховатись”, – пише видання.

Однак це не значить, що війна може сповільнитися чи завмерти: західні експерти прогнозують затишшя на фронті до весни. Війна сповільнилася в середині осені через розмоклі дороги, зокрема багнюка вплинула на темп просування українських військових на Херсонщині.

“Просто тепер у війні ще важливішими стануть розвідка й артилерія, ― каже військовий із позивним “Плейбой”. ― Яка сторона буде ефективнішою в цих двох напрямках, та й покаже кращий результат”.

Тим часом бійці на статичніших ділянках фронту, як-от біля кордону на Харківщині, облаштовують свої позиції з урахуванням зимових умов. Кореспондента медіа пустили в один із тамтешніх бліндажів ― утеплений, із пічкою на дровах. Заварюючи каву, боєць Олег запевнив: “Усе в нас є. Тепло, бачите ж. Зима зовсім не проблема”.

Рятує ситуацію і західна допомога, зокрема тепла військова форма. Утім, зазначають автори, аби військові плани України на зиму успішно втілилися, потрібно більше й теплого одягу, і точної зброї від союзників.

Читайте також  "Бомби на голову летіти вже не будуть": що трапиться в Україні, коли війну терміново буде завершено

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело