Перехід в Україні на зимовий час: коли потрібно переводити годинник

Перехід в Україні на зимовий час: коли потрібно переводити годинник

Щороку в останню неділю жовтня українці переводять годинники на зимовий час – у 2022 році Київ переведе час на годину назад о 4 годині ранку 30 жовтня.

Про це повідомляє “Апостроф”.

Варто зазначити, що на смартфонах не потрібно змінювати налаштування, оскільки вони переходять на зимовий час автоматично. У той же час, на механічному потрібно буде перевести годинник вручну.

Необхідність переходу на зимовий час пояснюється необхідністю подовження світлового дня, а також економії електроенергії.

При цьому, у Криму, а також на частині території Донецької та Луганської областей використовується місцевий час без сезонного переведення годинників.

Переведення годинників у 2022 році відбувається: в країнах ЄС, Ізраїлі, Ірані, Австралії, Мексиці, Великобританії, США, Канаді.

Варто зазначити, що перехід на літній час відбудеться в ніч з 25 на 26 березня 2023 року: о 3 годині ранку 26 березня 2023 року стрілки годинника будуть переведені на годину вперед.

Нагадаємо, перехід на літній і зимовий час вперше ввели в Великобританії в 1908 році. Тоді приводом для цього стала економія і прагнення до більш раціонального використання електроенергії. В СРСР почали переводити стрілки годинника тільки в 1981 році. В Україні годинник переводять з початку незалежності. Зараз понад 110 країн світу переходять на “літній” і “зимовий” час, не переходять – 161. У 2011 році Верховна Рада намагалася скасувати переведення годинників на зимовий час, але під тиском громадськості прийнята постанова була скасована.

Читайте також  Спека до +37°, грози та град: синоптики дали прогноз на початок серпня

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело