Російські війська атакували Збройні сили України хімічною зброєю у південній частині країни. Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.
Вже жодного не секрет, що за шість місяців війни в Україні російська армія застосовувала понад 210 разів зброю та боєприпаси, які заборонені міжнародними договорами. Саме тому ніхто не здивувався, коли виникла підозра щодо застосування хімічної зброї.
Так, стало відомо, що в ніч проти 24 вересня 2022 року росіяни атакували позиції ЗСУ у південній частині України хімічною зброєю. За інформацією командування “Південь”, росіяни скинули контейнери із небезпечною речовиною за допомогою безпілотного літального апарату. Йдеться про хлорпікринову гранат К-51.
Про це 24 вересня у ранковому зведенні повідомив речник Оперативного командування “Південь” Владислав Назаров.
Відомо, що хлорпікрін масово використовували під час Першої світової війни та в Афганістані, але потім заборонили.
Властивості хлорпікрину
Хлорпікрин- це безбарвна або блідо-жовта масляниста рідина з різким запахом, яка у високих концентраціях дуже отруйна і відноситься до II класу небезпеки.
Як пише сайт турецької компанії Ataman Chemicals, хлорпікрін, також відомий як нітрохлороформ. Речовину 1848 року відкрив шотландський хімік Джон Стенхаус, влаштувавши реакцію гіпохлориту натрію з пікриновою кислотою. Сьогодні цю рідину виробляють завдяки реакції нітрометану з гіпохлоритом натрію або хлороформом з азотною кислотою.
Температура кипіння чистого хлорпікрину становить 112 градусів Цельсія, погано розчиняється у воді, але добре- в іприті, дифосгені та багатьох інших отруйних речовинах. Не горить, має велику густину в порівнянні з повітрям і дуже токсичний. Молекулярна вага– 164,38 г/моль. Формула: ССl3NO2.
Бойове застосування хлорпікрину
При контакті хлорпікрін сильно подразнює шкіру та слизові оболонки, викликає набряк легень, бронхіт, рясну сльозотечу, м’язові конвульсії, ураження шкірного покриву, блювання, біль у шлунку, втрату свідомості. Симптоми виникають раптово та позбавляють людину боєздатності, а при концентрації 2 мг/л при експозиції 10 хв навіть цілком здорова людина вмирає за лічені хвилини.
Крім того, хімікат отруює воду та їжу солдатів.
Через отруйні властивості речовину у великих кількостях використовували під час Першої світової війни і накопичували під час Другої світової війни, військами СРСР застосовували її в Афганістані.
В даний час застосовувати хлорпікрін заборонено у військових цілях згідно з Конвенцією про заборону хімічної зброї нарівні з фосгеном, хлорціаном та синильною кислотою.
«Будемо чути про гучні смерті людей, які знищували Україну»: Коли Вищі сили покарають росію Відьма…
Потужна негода насувається на Україну: у яких регіонах оголосили штормове попередження Синоптики попереджають про те,…
Інвалідність оцінюватимуть за новими критеріями: правила змінять життя Уряд готує сюрприз – оцінюватимуть кожного за…
Долар та євро лихорадить по повній: банки та обмінки знову змінили курс валют Трамп почав…
Умови Кремля для припинення війни у 2025 році «Мета все та ж: підштовхування всіх сторін…
Мобілізація аспірантів: у Раді відповіли, чи матимуть вони відстрочку у 2025 році Питання надання аспірантам…
This website uses cookies.