Замість помаранчево-коричневої георгіївської стрічки ось уже кілька років символом Дня Перемоги, а також Дня примирення і пам’яті в Україні є червоний мак
Спочатку, червоний мак як символ пам’яті було запропоновано американською викладачкою університету Джорджії Міон Мішель у 1918 році, пише Politeka.
своєму творі «Ми збережемо віру» вона пообіцяла носити цю квітку в пам’ять про загиблих у Першій світовій війні. Пізніше її почали використовувати як символ пам’яті жертв усіх збройних конфліктів.
Уперше в Україні цей знак з’явився в 2014 році. Свій варіант європейського символу розробляв харківський дизайнер Сергій Мишакін. Так червона квітка почала нагадувати слід від кулі, навколо якої розтеклася кров.
«Потрібно було щось знакове, що символізувало б не свято, яким війна не може бути за визначенням, а пам’ять і скорбота. Сергій Мишакін знайшов його швидко, навіть не згадуючи про оплату. Він віддав його мені й Національному. Я віддаю його вам, і всім, кому він може знадобитися », – розповідав тоді ще чинний гендиректор НТКУ Зураб Асланія.
Квітка маку і до цього була знаковою для українців. Так, за словами директора Інституту національної пам’яті Володимира В’ятровича, вона розквітала в полі, де була пролита козацька кров.
Подібну версію також розповіла дослідниця Першої світової Любов Жванко.
«Український письменник Михайло Стельмах розповідав якось легенду про козака Мака, який від орди рятував дівчат і був убитий ворогом. Вони покришили його на мак. Думали, що про нього ніколи пам’яті не буде, а навесні на цьому місці розцвіли маки», – розповіла Жванко.
Шукайте деталі в групі Facebook