“Вірус нагадає про себе зруйнуванням мозку через роки, пам’ять відмовить і зникне”: медики про наслідки штаму “Омікрон”

“Вірус нагадає про себе зруйнуванням мозку через роки, пам’ять відмовить і зникне”: медики про наслідки штаму “Омікрон”

Штам “Омікрон” продовжує активно інфікувати українців, тим часом почали з’являтися результати досліджень, які вказують на масштабні ураження мозку, які здатен викликати коронавірус. У людей похилого віку вірус спричиняє більші наслідки, ніж хвороба Альцгеймера.

Як інформує “Obozrevatel”, у звіті Асоціації з боротьби з хворобою Альцгеймера, де було проаналізовано дані Медичної школи Гроссмана Нью-Йоркського університету, йдеться про те, що симптоми розладу пам’яті та психічних функцій можуть залишатися у пацієнта тривалий час.

Дослідження, на основі якого були зроблені такі висновки, проводилося з березня по травень 2020 року в перші місяці пандемії. При цьому експерти виявили 251 літнього пацієнта з ураженням мозку, у яких не було зниження когнітивних функцій або деменції до госпіталізації через COVID-19.

Фахівці виявили, що протягом короткострокового періоду після їхнього інфікування сім маркерів пошкодження головного мозку були помітно вищими, ніж у пацієнтів без коронавірусу, але з хворобою Альцгеймера. Ті ж, хто помер від коронавірусу в лікарні, мали рівні даних показників вищі, ніж у тих, кого виписали та відправили додому.

“Наші результати показують, що у пацієнтів, госпіталізованих із COVID-19, і особливо у тих, у кого спостерігалися неврологічні симптоми під час гострої інфекції, рівні маркерів ушкодження головного мозку були вищими, ніж у людей із хворобою Альцгеймера”, – сказала Дженніфер Фронтера, професорка кафедри неврології Медичної школи та провідна авторка дослідження.

2021 році дослідники з UT Health у Сан-Антоніо протягом року спостерігали за пацієнтами з COVID із тривалими неврологічними симптомами та встановили, що молодші пацієнти частіше при зараженні коронавірусом страждали від тривоги та депресії, у той час як у пацієнтів у віці симптоматика була схожа на початок хвороби Альцгеймера.

Читайте також  У Тернополі виявили першого пацієнта з Covid-19 – це стоматолог

“Поширеними симптомами серед цих пацієнтів є сплутаність свідомості, проблеми з пам’яттю та втома, а також інші неврологічні проблеми”, – дійшли висновку фахівці.

Вони ж висловили стурбованість тим, що такий стан речей може призвести до більш тривалих проблем зі здоров’ям пацієнтів, які перехворіли, у більш похилому віці.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело