Омікрон більше вражає молодь – дослідження

Омікрон більше вражає молодь – дослідження

Збільшується ризик повторного захворювання.

COVID-штам Омікрон частіше призводить до інфікування в домашніх осередках та має менший інкубаційний період, який складає в середньому 3 доби.

Про це повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України з посиланням на наукові дослідження, пише Український репортер.

Середній вік пацієнтів з Омікроном складає 30,8 років, а середній вік хворих на штам Дельта – 38,3 роки. Збільшується ризик повторного захворювання. У випадку із Дельтою він становив близько 2,5%, для Омікрону – у понад 5 разів вище, 13%.

Також відомо, що Омікрон у 2,9 рази заразніший, ніж Дельта. У країнах, де виявили варіант, подвоєння випадків зараження на рівні спільноти відбувається в 1,53 дня.

Наразі немає інформації стосовно більш важкого перебігу COVID-19 у людей, в яких виявили Омікрон.

Попередні дані свідчать, що нових незвичних симптомів у хворих на вказаний штам не спостерігається.Водночас дані вказують на зниження ризику шпиталізацій серед інфікованих Омікроном.

У порівнянні зі штамом Дельта, випадки захворювання на Омікрон мають на 15-20% менший ризик будь-якої шпиталізації та на 41% менший ризик шпиталізації з перебуванням протягом 1 або більше ночей в лікарні.

Ризик надходження у відділення екстреної допомоги чи шпиталізації для Омікрону є на 50% меншим, ніж для Дельти. Лише 0,6% хворих на Омікрон були шпиталізовані, у порівнянні з 1,6% хворих на інші штами коронавірусної хвороби.

“Водночас дані щодо шпиталізацій не є остаточними, адже у багатьох країнах все ще існує затримка між діагностикою захворювання та безпосередньо шпиталізацією.

До того ж переважна більшість досліджень були проведені у країнах, де вже високий рівень охоплення щепленнями, а тому до лікарень потрапляє менше людей”, – йдеться у повідомленні МОЗ.

Читайте також  Учені знайшли індикатор, який допоможе спрогнозувати розвиток стосунків нової пари, i вiн вaс здивує

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело