Україна вже перша у світі за смертністю від коронавірусу: реальні цифри шокують

Україна вже вибилася в лідери за смертністю від коронавірусу. Реальна статистика показує: з урахуванням кількості населення ситуація вже гірша, ніж у Росії та США, які вважаються першими за кількістю смертей. З одного боку, Україна остання в Європі за кількістю вакцинованих, а з іншого – перша за втратами. Кабінет міністрів повністю провалив кампанію з вакцинації, і це призвело до шокувальних наслідків.

Кабмін призвів Україну до гіршої ситуації щодо смертності

Про те, якою є реальна ситуація зі смертністю від коронавірусу в Україні, читайте у матеріалі OBOZREVATEL.

Найгірші з найгірших: реальна смертність в Україні
Україна третя у світі за кількістю смертей від коронавірусу, йдеться у міжнародних рейтингах. Ці дані озвучують і українські політики. Наприклад, за 12 листопада у першій трійці країн: РФ – 1235 смертей від коронавірусу, США – 987 смертей, Україна – 750.

Але насправді серед цих лідерів найвища смертність саме в Україні. Так, у РФ справді померли за 12 листопада 1235 людей. Але й населення країни-агресора – 146 млн. У США також більше смертей (987), проте їхнє населення становить понад 333,6 млн.

А Україна з населенням близько 37 млн осіб (дані електронного перепису, який не показує точних цифр) за добу від коронавірусу втратила 750 осіб. І якщо порівняти, наприклад, у країнах із високою абсолютною смертністю кількість втрат за тиждень (щоб мінімізувати денні коливання) із загальним населенням, отримаємо такі цифри:

  • Україна – 0,0127%
  • Румунія – 0,0123%
  • РФ – 0,0058%
  • США – 0,00214%
  • Індія – 0,00021%

Реальна смертність від коронавірусу

Ситуація в Україні – найгірша у світі. Ми у відсотках від населення втрачаємо людей більше, ніж РФ, США та Індія разом узяті. Щоправда, є країни із зовсім невеликим населенням, наприклад, у державі Ангілья мешкає лише 15 тис. осіб. Там і одна смерть може спотворити статистику. Але якщо враховувати лише великі держави та лідерів щодо загальної кількості смертей, Україна показала найгірший результат.

Читайте також  Українців залишать без виплат на дитину! Новий закон уже в Раді! Хто під ударом!

Причина смерті – повний провал вакцинації
У Європі в середньому вакцинувався 61% населення. Україна серед усіх своїх сусідів показала найнижчі показники. Станом на 12 листопада щеплення від коронавірусу отримало лише 27,5% українців. І це в умовах, коли ніхто не може знати, скільки з “вакцинованих” просто “домовилися” з лікарем, дали хабар та отримали сертифікат без реального щеплення.

Кабінет міністрів Дениса Шмигаля повністю провалив кампанію з вакцинації. І винен тут не окремий міністр. У той час як ізраїльський колега Шмигаля обдзвонював ночами керівництво фармкомпаній і робив усе, щоб Ізраїль отримав вакцину першим, український глава уряду фактично не діяв.

Україна найгірша за масштабами вакцинації

Як результат, в Ізраїлі зараз вакцинували майже всіх, кому потрібні щеплення (67% населення), 12 листопада зафіксували всього 2 смерті від коронавірусу, а до цього були дні, коли жоден мешканець Ізраїлю не помер від COVID-19.

Україна ж іде за прикладом найвідсталіших країн. Ми поступаємося навіть державам третього світу, наприклад Пакистану. А за рівнем вакцинації ми ближчі до Афганістану, ніж до сусідніх країн ЄС.

У чому причина такої ситуації?

  • вакцинація розпочалася із запізненням;
  • у невеликих населених пунктах досі є проблеми із вакцинами;
  • Кабмін повністю провалив інформаційну кампанію.

Серед антивакцинаторів та людей, які публічно відмовилися від щеплень, виявилися навіть відомі політики. Яскравий приклад – ексспікер Дмитро Разумков, який двічі захворів на коронавірус, а так і не вакцинувався.

Саме уряд має відповідати за результати боротьби з коронавірусом. І така смертність має стати щонайменше політичним вироком для Дениса Шмигаля. Але при цьому прем’єр продовжує працювати і звітувати про досягнення. Але головний результат – Україна ще більше наблизилася до країн третього світу та віддалилася від розвинених європейських держав. Провал кампанії з вакцинації вдарив і по економіці. Міжнародний валютний фонд погіршив прогноз динаміки ВВП на 2021 рік на 0,5 в.п. саме через зрив кампанії з вакцинації.

Читайте також  У кого скільки: Опубліковано рейтинг найбагатших чиновників України

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело