Навчати майбутніх водіїв в Україні будуть як у Європі: що змінилось

Навчання майбутніх водіїв будуть проводитися за оновленою схемою. Вона відповідає європейським нормам та положенню відповідної Директиви ЄС.

Навчати майбутніх водіїв в Україні будуть як у Європі: що змінилось

Про це розповідається на офіційній сторінці ГСЦ МВС. Процеси стандартизації та уніфікації чинних норм до європейських дійшли й до методики проведення підготовки водіїв.

6 жовтня Уряд прийняв Постанову Кабінету Міністрів України №1045 “Про внесення змін до Типової навчальної програми підготовки та перепідготовки водіїв транспортних засобів”, яка оновлена з урахуванням положень Директиви ЄС 2006/126/ЄС.

Відповідно до цього документу встановлена мінімальна кількість навчальних годин для підготовки водіїв. При цьому навчальні заклади не обмежені у можливості введення у свої програми додаткових годин для підготовки.

Оптимізовано загальний час підготовки водіїв за усіма категоріями. До прикладу, за категорією “В” зменшено час теоретичної підготовки зі 100 до 63 годин, час практичної підготовки не змінений — 40 годин.

Оновлені теми з теоретичної та практичної підготовки, перепідготовки водіїв. Зокрема, додано розділ “Медичне забезпечення (заходи допомоги при ДТП)”, актуалізований зміст тематичних програм, уведені теми, що стосуються живлення транспортних засобів із застосуванням електричної енергії.

Змінено порядок підготовки водіїв у навчальних закладах. Тобто, майбутнім водіям необхідно буде спочатку пройти повний курс теоретичної підготовки та успішно скласти в автошколі відповідний іспит, а лише потім їх допустять до навчання з практичного керування.

Протягом півроку акредитовані навчальні заклади повинні привести робочі програми і плани з підготовки та перепідготовки, підвищення кваліфікації у відповідність з даною постановою.

Читайте також  Моторошний вибух в Лівані: серед постраждалих є українці

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

Загрузка...
загрузка...