Українці платитимуть податки за свої ділянки: скільки доведеться віддавати в бюджет

Українці з 2023-го почнуть щорічно платити податки за свої земельні ділянки. Так зване “мінімальне податкове зобов’язання” (МПЗ) буде залежати від вартості землі, платити доведеться щорічно, незалежно від того, чи отримує власник прибуток зі своєї ділянки чи ні.

Кому доведеться платити податки за ділянки

Це передбачено законопроєктом №5600, який в першому читанні вже ухвалили нардепи. Як розповів у коментарі UBR.ua заступник голови Всеукраїнської аграрної раді (ВАР) Михайло Соколов, в середньому 1 га ріллі коштує 28 тис. грн. Перші два роки потрібно буде платити щорічно 4% від вартості, а після – 5%. Тобто кожен га буде обходитися в 1120 грн, а після подорожчає до 1400 грн.

Фізичні особи-підприємці (ФОП) повинні будуть самі розраховувати МПЗ і вписувати його в податкову декларацію. А ось простим українцям (фізичним особам) прийдуть до 1 липня платіжки від податкової.

Також варто відзначити, що йдеться про землю, яка знаходиться за межами населених пунктів. У Мінфіні підрахували 8,4 млн га землі обробляється нелегально, на ній вирощують продукцію, потім продають її за готівку. Робочим також платять готівкою і без оформлення. Це, як кажуть в уряді, завдає бюджету щорічно збиток в 10 млрд грн.

Нагадаємо, також із 1 вересня українцям почали нараховувати штрафи за несплату податків на квартиру. Розмір штрафу залежить від того, як сильно був прострочений платіж.

У Верховній Раді готуються до розгляду податкового законопроєкту №5600 – 13 вересня розпочалися обговорення документа в профільному комітеті. Депутати вже запропонували прибрати з проєкту норми про сплату ПДВ забудовниками, про оподаткування продажу сільгосппродукції та самозахопленої землі.

Читайте також  Кожного українця стосується! Від сьогодні податки за нерухомість зростуть і от на скільки

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

Загрузка...
загрузка...