Шмигаль пояснив, чому в Україні не поспішають піднімати мінімальну зарплату

Мінімальну зарплату в Україні підвищують не так істотно, як у розвинених країнах. Причина – побоювання за економіку держави. В уряді вважають, що зростання мінімалки може розкрутити гіперінфляцію.

Денис Шмигаль
В результаті при підвищенні мінімалки Україні доводиться тримати баланс. Про це заявив времьер-міністр Денис Шмигаль, відповідаючи на питання OBOZREVATEL на пресконференції у вівторок, 14 вересня.

“Якщо неконтрольовано підвищувати мінімальну заробітну плату – це досить великий ресурс, який буде мати великий вплив на монетарну політику. Це може розкрутити інфляцію до стану гіперінфляції. Тому тут необхідно тримати баланс”, – впевнений глава уряду.

“Це пряме вливання грошей в економіку. Тому що мінімальна заробітна плата – це бюджетники… Це також навантаження на бізнес, який платить прозоро виплати. Тут важливо вибрати дуже вдалий момент для такого збільшення, щоб воно дало результат”, – зазначив Шмигаль.

За його словами, зараз уряд бачить результат – збільшуються доходи держбюджету, зростають надходження ЄСВ, підприємства виходять працювати в прозору площину.

У той же час прем’єр-міністр зазначив, що мінімальну заробітну плату в Україні продовжують підвищувати але поступово.

“У минулому році ми збільшили мінімальну заробітну плату два рази – це одне з найбільших підвищень мінімальної зарплати. Зараз буде ще плюс 500 грн і в наступному році також буде зростання”, – додав Шмигаль.

Також глава уряду підкреслив, що крім мінімалки важливо визначитися з прожитковим мінімумом.

“Ми проводимо роботу, це буде велика реформа, яка повинна формувати прожитковий мінімум і мінімальну заробітну плату в Україні. Прожитковий мінімум повинен забезпечити людині можливість виживати. Це повинна бути не сума близько 1900 грн, а це повинен дійсно бути прожитковий мінімум… Зараз ми з профільними комітетами Верховної Ради шукаємо правильний варіант для реформування прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати до належного рівня”, – резюмував Шмигаль.

Читайте також  Українцям пояснили, скільки коштуватиме електрика за нічними тарифами

Нагадаємо, в 2021-м українців чекає підвищення мінімалки на 500 грн, до 6,5 тис. Але в наступному році Кабмін збирається підвищити мінімальну зарплату всього на 200 грн, а в 2023-м – ще на 476 грн. При цьому ціни, ймовірно, будуть рости швидше і серйозніше, ніж зарплати. Від цього в першу чергу постраждає найбідніше працездатне населення.

Як будуть рости зарплати:

з 1 січня 2022 – 6 500;

з 1 жовтня 2022 – 6 700 грн;

з 1 січня 2023 – 7 176 грн;

з 1 січня 2024 – 7 665 грн.

Головне, що варто знати про підвищення мінімалки: держава, як і бізнес, від такого кроку тільки виграє. Наприклад, в 2017-м мінімалку підвищили в два рази, з 1 600 до 3 200. І тоді доходи місцевих бюджетів зросли на 38%, податкові надходження в загальну скарбницю країни – на 23%, Пенсійний фонд тоді додатково отримав близько 51 млрд грн, місцеві бюджети зросли приблизно на 11 млрд грн, а дохід від ПДФО до держбюджету збільшився на 16 млрд.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело