Полювання за голосами жителів ОРДЛО — які методи примусу використовує Кремль і реакція України (ВІДЕО)

З наближенням виборів до Державної думи Російської Федерації, які заплановані на 17-19 вересня, Кремль масово роздає російські паспорти громадянам України, що мешкають на тимчасово непідконтрольних урядові територіях частини Донбасу. Але тільки власники таких документів, за даними українських спецслужб, повноцінними громадянами Росії не стають. А потрібні вони винятково для підвищення явки й потрібної кількості голосів за певну політичну силу, повідомляє “Дом“.

Так, чергові вибори до Держдуми відбудуться в Росії вже наступного тижня. І збір голосів став мало не єдиним завданням Кремля. Саме з цією метою жителям окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) масово роздають паспорти РФ і змушують взяти участь в голосуванні. І це не припущення правозахисників, а підсумки розслідування Служби безпеки України. Власників таких документів в день ікс будуть вивозити в прикордонні райони Ростовської області. І ці вибори, як стверджують в СБУ, будуть першим і, швидше за все, останнім випадком, коли їм знадобиться російський паспорт.

“В таких паспортах проставляють коди підрозділу міграційної служби Ростовської области, що не існує. Прописка в такому документі також не вказується. Тож видані документи не дають права на соціальні та пенсійні виплати від країни-агресора й не роблять їхніх власників повноцінними громадянами РФ”, — повідомив речник СБУ Артем Дехтяренко.

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова розповіла, що в ОРДЛО вже близько місяця працюють сотні роз’яснювальних центрів, а співробітників бюджетної сфери змушують звітувати про реєстрацію на участь у виборах. Разом із цим грошей не буде, але отримати псевдодокумент і проголосувати на виборах змушують. А тим, хто відмовився, загрожують штрафами і звільненнями.

“З серпня відкрито 396 інформаційних центрів, які дають роз’яснення громадянам України, які мають тепер паспорти Російської Федерації, як же їм проголосувати. Це насамперед вчителі, це медичні працівники, це ті люди, які працюють в цих органах влади, тому що вони змушені, десь же працювати їм потрібно для того, щоб прогодувати свою сім’ю”, — повідомила пані український омбудсмен.

І як раз про простих людей окупаційні адміністрації не думають. У них зовсім інше прагматичне завдання, каже віцепрем’єрміністр — міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Олексій Резніков.

“Паспортизацію вони почали, щоб потім говорити про “русский мир” і використовувати як привід для “захисту своїх громадян”. Так це вже сталося. 100 тис. паспортів або 500 тис. — вже немає жодного значення. Якщо росіяни захочуть знайти привід, щоб з відкритим вторгненням перетнути наші кордони, то вони можуть спробувати це зробити і нібито заради 10 тис. Питання, чи підуть вони на такий ризик”, — заявив він в коментарі “РБК-Україна”.

Водночас Україна не залишить безкарною незаконну паспортизацію своїх громадян і примус їх до участі в російських виборах. У Міністерстві закордонних справ уже готові надати всі ці факти міжнародним судам.

“До тих пір, поки територія залишається окупованою, держава-окупант несе відповідальність за всі свої вчинки на цій території. Організація виборів і в ОРДЛО, і в Автономній Республіці Крим є незаконною, нікчемною з точки зору міжнародного права. Тому це такі російські забавки, які насправді на процес врегулювання і майбутнє цих регіонів жодного серйозного впливу не мають”, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Але такі незаконні дії будуть мати прямий вплив на вибори до Держдуми РФ. За підсумком, згідно з нормами міжнародного права, голосування в окупованому Криму та в ОРДЛО буде нелегітимними, а його результати — юридично нікчемними.

Читайте також  Таке вперше: ЗСУ взяли в полон пілота - "вагнерівця". Ось що він розповів. Відео

Раніше повідомлялося, що примусовою паспортизацією Кремль намагається посилити контроль над населенням ОРДЛО. Також завдяки незаконній паспортизації партія Володимира Путіна планує підняти свій рейтинг, що падає, адже в Кремлі сподіваються на участь 500 тис. жителів окупованих територій у виборах до Держдуми.Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело