Як інтернет і соцмережі тиснуть на дитячу психіку

Кібербулінг — явище, що сильно непокоїть майже половину батьків дітей від 5 до 15 років. Останнім часом суттєво зросла тривога й з приводу того, як діти використовують соцмережі та як це впливає на їхнє психічне здоров’я. Тож в усьому світі уряди активізували увагу до цього питання, — ідеться у статті CNN про психічне здоров’я дітей та соцмережі.

Постійний тиск та почуття неповноцінності
У Великій Британії, наприклад, розглядають можливість запровадження якісно нового законодавчого контролю компаній — власників соцмереж. Водночас триває пілотна програма, що запроваджує практики саморефлексії в школах.

Ці заходи є прямою відповіддю на низку окремих досліджень, які виявили не лише суттєві масштаби кібербулінгу, а й почуття «постійного тиску» та неповноцінності, від яких страждає значна частка опитаних підлітків.

«Компанії — власники соцмереж мають докладати набагато більше зусиль, щоб запобігти поширенню шкідливих матеріалів серед найвразливіших користувачів», — зазначив речник британського Міністерства з питань інформатизації, культури, медіа та спорту.

Після трагічної смерті Моллі Рассел, 14-річної британської дівчинки, яка вкоротила собі віку, компанії — власники соціальних медіа опинилися під як ніколи пильною увагою громадськості. Стало відомо, що до цього в соцмережах вона переглядала матеріали на тему депресії, тривожних розладів, нанесення собі шкоди та суїциду. Батько дівчинки звинуватив алгоритми соціальних мереж, які заохочували її переглядати ще більше матеріалів на цю тему.

На жаль, ця проблема є лиш однією із цілої низки загроз, які становлять для дітей соцмережі.

Виглядати успішним за будь-яку ціну?
Згідно з дослідженням британського медіа-регулятора Ofcom від 29 січня, 11% дітей віком від 12 до 15 років повідомили, що стикалися з булінгом у соцмережах. Дослідження показало також, що третина дітей того ж віку натрапляли в мережі на «аморальний чи непристойний контент».

Читайте також  Телевізор впливає на дітей більше, ніж комп'ютер

Інше дослідження від провідної британської благодійної організації з питань молоді Prince’s Trust виявило: 57% опитаних віком 16–25 років вважають, що соцмережі спричиняють надзвичайний тиск бути успішним, а 46% зазначають, що почуваються «неповноцінними», якщо порівняти з поведінкою інших однолітків у соцмережі.

Уроки саморефлексії

Соцмережі є лише одним фактором із ширшої низки проблем дитячого психічного здоров’я, які також включають, за словами стратегічного директора благодійної ініціативи Action for Children Імрана Гусейна, «надзвичайний тиск під час шкільних занять, булінг та проблеми вдома».

У відповідь на виклик, який Гусейн називає «кризою для психічного здоров’я дітей», освітяни також оголосили, що майже 370 шкіл по всій Великій Британії візьмуть участь у пілотному проекті з впровадження уроків саморефлексії.

Міністр освіти Деміан Гайндс зазначив, що проект буде одним з найбільших такого роду у світі.

Уроки саморефлексії включатимуть:

дихальні вправи,
вправи із саморефлексії,
техніки розслаблення,
заняття з експертами з психічного здоров’я.
«Суспільство в цілому стало як ніколи відкритим до обговорення питань психічного здоров’я. Але сучасний світ приніс для дітей нові виклики й ускладнив багато вже наявних проблем, — прокоментував Гайндс. — Ці пілотні проекти є ключем до покращення розуміння того, як практична проста порада може допомогти молоді впоратися з покладеним на неї тиском».

Дослідження планують завершити у 2021 році.

 

 

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело