В Україні виникли серйозні проблеми з розмитненням “евроблях”: кому загрожують штрафи в 170 тис. грн

В України є близько 150 тисяч автомобілів з іноземною реєстрацією, які їх власники не можуть розмитнити. Якщо вони не зроблять це вчасно, їм загрожує штраф в 170 тисяч гривень.


Причиною проблеми розмитнення є те, що декларації від тих, хто робив плановий перезаїзд через українські КПП на кордоні з Росією, не приймають. Їх машини відмовляються розмитнювати. Про це повідомляє сайт UBR.

Митники кажуть, що через те, що ці машини заїжджали з Росії, вони підпадають під заборону з п. 2 закону №1402-IX. Водночас власники “євроблях” та громадські організації наполягають, що процедура перезаїзду ніяк не пов’язана з цим положенням, і що в поправці мова йде про неможливість пільгового розмитнення для автомобілів, які були ввезені безпосередньо з Росії або там же зроблені.

Поки навіть досвідчені брокери не можуть гарантувати розмитнення таких “євроблях”. Кажуть, що якщо ситуація буде загострюватися, то можуть вийти на протест під Офіс президента і Кабінет Міністрів.

Деякі автовласники намагаються вивезти такі машини за кордон, щоб уникнути штрафу, але митна служба їх не пропускає. Хоча є прописана можливість це зробити, заплативши 8500. Розібрати автомобілі вони теж теж не можуть, тому ще це буде порушення митних правил і також штраф 170 тисяч грн.

Читайте також  “Вистрілили і заштовхали в багажник.” Зухвале викрадення шокувало очевидців. Серед білого дня

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело