У НБУ попередили про зміну курсу долара в Україні

У Нацбанку попередили громадян України про зміну курсу долара по відношенню до гривні. Вартість американської валюти досягне рекордної за останній рік позначки.

Курс долара США в Україні в середу, 16 червня 2021 року досяг рекордної з 10 червня 2020 року позначки в 26,92 гривні за один долар. Як уточнили в НБУ, тенденція національної української валюти до зміцнення і стабілізації, яка почалася в кінці весни, буде продовжуватися.

Варто зазначити, що гривня значно подорожчала всього за добу, відповідно до звітів Національного банку, курс української валюти по відношенню до долара США у вівторок, 15 червня, становив 26,99 грн/$. Долар впав в ціні за 24 години на 7 копійок.

Додамо, що Нацбанк більше не виконує функції регулятора на валютному ринку в Україні, а лише підраховує усереднене значення виходячи з усіх угод за певний період. Реальна вартість валюти в Україні формується на основі балансу попиту та пропозиції.

З приходом літа українці почали частіше продавати свої валютні запаси, які бажають купити американську валюту стало істотно менше. З цієї причини долар США в Україні почав втрачати у вартості, а національна валюта, навпаки, зміцнилася.

Читайте також  “Держава не збідніє”: Чиновники призначили собі надбавку в 360%. А нічого не лопне?

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело