Пенсіонери отримають надбавку в 150 гривень, але навіть ці гроші нарахують не всім: кому пощастить
Якщо пенсіонер працює, це впливає на його право на доплати, надбавки та підвищення.
У пенсіонерів можуть виникати переплати пенсій, яку потрібно повертати. Чому так відбуваються і як цього уникнути, розповіли в “Пенсійному кур’єрі”.
Однією з головних причин виникнення таких переплат є несвоєчасне повідомлення органів Пенсійного фонду про працевлаштування пенсіонером. Адже якщо пенсіонер працює, то це має вплив на його право доплати, надбавки та підвищення.
“При працевлаштуванні пенсіонера, проведення перерахунку у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, для обчислення мінімального розміру пенсії або доплати за наднормативний страховий стаж законодавством не передбачено”,- йдеться в повідомленні.
Також непрацюючим пенсіонерам, які мають на своєму утриманні дітей до 18 років, встановлюється надбавка в розмірі 150,00 грн. Якщо пенсіонер працює, то виплата зазначеної надбавки припиняється.
Якщо пенсіонер влаштовується на ту ж спеціальність, на якій і працював, то пенсія повинна йому взагалі припинитися.
При призначенні (перерахунку) пенсії українцям повідомляють про їх обов’язки у разі працевлаштування протягом 10 днів надати дані про це до органів Пенсійного фонду. Якщо пенсіонер не повідомить про працевлаштування, все одно стане про це відомо.
“Згідно з ч. 1 ст.50 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” суми пенсій, надміру виплачені внаслідок зловживань з боку пенсіонера або подання страхувальником недостовірних даних, можуть бути повернуті пенсіонером добровільно або стягуються на підставі рішень територіальних органів Пенсійного фонду або в судовому порядку”, – написано в повідомленні.
Щоб уникнути переплат пенсій пенсіонерам необхідно уважніше ставитися до своїх обов’язків і знати, що надмірно отримані кошти підлягають поверненню.
Шукайте деталі в групі Facebook