Дізнайся, де за адюльтер потрібно заплатити штраф, де публічно поб’ють, а де можна і у в’язницю сісти
На жаль, у наш час і в нашому суспільстві подружня зрада вже ні в кого не викликає ні здивування, ні осуду. Але існують країни і народи, для яких шлюб – це не просто штамп у паспорті, а дійсно щось священне, де невірність – це злочин, за який належить покарання. Які саме покарання очікують на людей, що полюбляють ходити наліво, ми вам і розповімо.
Афганістан
Афганістан – східна країна, і тут дбайливо стежать за дотриманням правил моралі. У цій країні діє релігійна поліція моралі, яка ретельно стежить за моральним обличчям громадян. На членів сім’ї, що зважилися на зраду, чекають різні покарання. Щоб відбити бажання ходити наліво, на невірних чекає публічна побиття. А якщо зрада триває вже довго або повторюється неодноразово, тоді тюрми не уникнути, а термін може бути до 10 років. Якщо ці покарання здаються вам жорстокими, то що говорити про те, що зовсім нещодавно за зраду жінку могли запросто забити камінням. А ось чоловік відбувався легше – різками або навіть просто громадським осудом.
Швейцарія
Чоловік, який зрадив дружині, після розлучення три роки може жити спокійно. Саме на цей термін йому законом заборонено вступати в новий шлюб.
Китай
У китайській провінції Гуандун зрадники ризикують не лише втратити своє майно, а й потрапити до в’язниці. Невірним загрожує два роки позбавлення волі та конфіскація половини власності. Покарання поширюється і на чоловіків, і на жінок. Але найцікавіше – серед місцевих мешканців навіть з’явилися охочі допомагати поліції стежити за моральністю. Як правило, це обдурені дружини. До речі, немає нічого дивного в тому, що за зраду можуть позбавити волі. Наприклад, в Італії та Франції кримінальне покарання за зраду скасували тільки в 1975 році, в Бразилії – в 2005-му, а в Мексиці – в 2011-му.
В’єтнам
У листопаді 2013 року уряд В’єтнаму випустив указ, який передбачає штраф за зраду. А становить він від 1 млн. до 3 млн. в’єтнамських донгів (близько $45-145). У такий спосіб місцева влада вирішила взятися за очищення морального обличчя чиновників. А все через те, що в інтернеті з’явилася безліч повідомлень блогерів про те, що у В’єтнам прийшла справжня мода на службові романи. “Високопоставлені чиновники і супербагаті особи отримують королев краси і моделей, а чиновники нижче рангом обходяться повіями. Дехто навіть приймає їх на роботу в якості секретарок”, – процитувала BBC запис одного з користувачів Facebook. Само собою, майже всі ці чиновники мають законних дружин. Наразі в’єтнамським чоловікам не залишається нічого іншого, як запровадити моду на вірність.
Малі
Одне з племен Малі, догони, вважають зраду цілком нормальним явищем. Але тільки якщо справа не стосується родичів з боку чоловіка. Тут діє суворе табу: ніяких зв’язків із ріднею чоловіка. Якщо дружині сподобався, наприклад, брат чоловіка і про зраду дізнається хтось із племені, то горе-коханця буде навіки вигнано з громади. Саме тому догони намагаються навіть не дивитися в бік дружин своїх родичів.
Шукайте деталі в групі Facebook