Вчені знайшли можливе джерело поширення британського коронавірусу

“Предок” британського штаму коронавірусу міг циркулювати серед собак, кішок, норок або інших тварин.

Як говориться в дослідженні біологів зі США та Китаю, опублікованому на bioRxiv, нові варіанти COVID-19 не могли потрапити в людську популяцію спонтанно.

“Найімовірніше, їхній “предок” отримав ключові мутації ще в той час, коли циркулював серед собак, норок або кішок. Однак ми не виключаємо, що ці первинні штами британського SARS-CoV-2 просто випали з поля уваги медиків”, – пишуть дослідники.

Молекулярні біологи під керівництвом професора Шанхайського технологічного університету Лонань Ченя спробували відтворити процес еволюції британського штаму коронавірусу.

Автори роботи детально вивчили, як у геномі цієї варіації SARS-CoV-2 з’являються нові мутації і в яких ділянках геному вони виникають найчастіше. Загалом дослідники вивчили близько 11 тис. зразків вірусних частинок.

Аналіз показав, що всі відомі проміжні варіанти коронавірусу, в яких є від трьох до семи ключових змін, характерних для британського штаму, з’явилися значно пізніше, ніж перші носії коронавірусу з повним набором таких мутацій потрапили в лікарню.

Водночас вчені виявили в геномі цієї варіації коронавірусу відразу п’ять пов’язаних один з одним мутацій, які з’явилися практично одночасно. Щось подібне зазвичай відбувається, коли віруси перетинають міжвидові бар’єри.

Відштовхуючись від цього, біологи порівняли структуру геномів британських різновидів SARS-CoV-2 і РНК штамів вірусу з організму хворих тварин.

Виявилося, що серед вірусів, які часто вражають собак, кішок і норок, ці п’ять мутацій трапляються досить часто. Тому вчені припускають, що початковим джерелом перших версій британських штамів коронавірусу були популяції цих тварин.

Однак вони поки не готові виключити і гіпотези про його людське походження.

Читайте також  Людям ампутують ноги: медики назвали небезпечне ускладнення COVID-19

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело