Кому не можна вакцинуватися від коронавірусу: експерт дав пояснення

Начальник головного управління Держпродспоживслужби в Києві Олег Рубан розповів, у яких випадках категорично не можна вакцинуватися від коронавірусу. Рубан наголосив, що COVID-19 – це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини.

Про це епідеміолог сказав в ефірі каналу “Україна 24”.

“Є багато точок зору й інфекціоністів, й імунологів, і епідеміологів щодо проведення правильної вакцинації. Насамперед обов’язково потрібен медичний огляд перед вакцинацією. По-друге, імунний статус людини. Тому що COVID-19 – це не лише інфекційне, а й імунологічне захворювання і несе імунологічні ризики для людини”, – підкреслив він.

Рубан наголосив, якщо людина хворіла, має антитіла, має аутоімунні захворювання, ураження імунної системи – проводити вакцинацію категорично не можна. Але додав, що на сьогодні цієї комунікації ще немає.

“Тому громадяни, які перехворіли, або мають антитіла, на мою особисту думку як лікаря-епідеміолога, вакцинуватися не повинні”, — підсумував він.

Читайте також  Paк – не вирок: У Дніпрі кілька десятків oнкoхвopих беруть участь у дослідженнях нової методики лiкyвання paку

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело

загрузка...