Однорічна дівчинка померла через зерня кукурудзи: рідні звинувачують медиків

Через зернятко кукурудзи у Тернопільській області померла дитина віком рік і два місяці. Воно перекрило їй дихальні шляхи і малеча задихнулася. Однак родичі дівчинки певні: втратили її через медиків, які не надали належної допомоги.

Лікарі ж стверджують, що мама з тіткою самі не захотіли лікувати дитину у них і пішли.

Про це йдеться 15 грудня у сюжеті ТСН.19:30.

Мама маленької Евеліни після смерті доньки на заспокійливих, каже її сестра Оксана Платко, і не в змозі розповідати, що сталося у той день. Говорить, що дитині у той день стало зле.

Дві сестри машиною завезли дівчинку в районну лікарню за десять кілометрів від села.

“Нас прийняли в травмпункт, давали першу допомогу – травматолог і гінеколог. Як вони це робили? Ніяк! Посвітила телефоном в горло чи щось в дитини в горлі є чи нема”, – розповідає сестра потерпілої.

Після цього, за словами жінки, вони десь пів години чекали педіатра. Дитина була бліда і задихалася.

“Він зняв маску, посвітив, каже: тут нічого нема. Я кажу: “Може аналізи зробити? Щось робіть”. Вони – нічого. Я кажу: “Дайте нам в Тернопіль допуск, дайте ще щось”. На те – відповідь ні”, – згадує жінка.

Але районний педіатр розповідає зовсім іншу історію. Що пропонували рідним швидку, яка мала б доправити дитину у Тернопіль, але вони кудись поділися разом з дівчинкою.

“Провели реанімаційні заходи, сатурація підвищилася до 94 і вирішили її відправити в обласну дитячу лікарню для дообстеження і встановлення точного діагнозу. Поки ми вирішували організаційні питання, мати з дитиною самовільно залишили відділення”, – говорить Богдан Помарянець, районний педіатр.

Так, вони пішли, підтверджує тітка, але лише через те, що дитині тут не надали потрібної допомоги. Довелося їхати в іншу лікарню, яка хоч і поруч – але вже на балансі Хмельниччини. Але й там хірург допомогти не зміг. Сказав, що дівчинці негайно потрібно до Тернополя. Відвезти ж до обласної лікарні могла лише швидка Тернопільщини. Тому родина повернулася до Підволочиська.

Читайте також  Гiршoгo вже не бyвaє: Дiвчинкy, яку шyкaли вcю нiч-знaйшли в лiсi, aлe вiд пoбaчeнoгo люди втрaчaли cвiдoмiсть (Ф0Т0)

“Через годину мати другий раз поступає до нас у лікарню з дитиною у геть тяжкому стані. Знову ми її помістили у реанімаційне відділення, підключили апарат штучної вентиляції легень, але, на жаль, всі наші заходи ні до чого не привели”, – говорить Богдан Помарянець.

І лише після розтину медики та рідні дізналися, що стало причиною асфіксії. Виявляється, дівчинка потягнула до рота зернятко кукурудзи, яке застрягло і перекрило дихальні шляхи.

“Виявляється в тій торбинці, яку дитина смоктала, була не тільки торбинка, але й зерна кукурудзи”, – зазначає педіатр.

Правоохоронці розпочали одразу два кримінальні провадження. За фактом смерті дитини і щодо лікарів.

“Це не належне виконання професійних обов’язків медичним працівником, щоб з’ясувати, чи кваліфіковану допомогу надали лікарі закладу, куди зверталися батьки за допомогою”, – говорить прессекретарка прокурора Тернопільської області Леся Гурецька.

Якби не згаяли кілька годин дорогоцінного часу,  то життя дитини можна було б врятувати, кажуть медики. Адже в обласній лікарні є спеціальне обладнання яким можна було дістати це смертельне зернятко.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело