Президент Володимир Зеленський рівно рік тому, 2 грудня 2019-го, заявляв, що наступної зими завдяки “цікавому рішенню” тарифи на тепло вдасться знизити на 50% (удвічі). У результаті, наприклад, опалення приватного будинку в Києві за рік подорожчало майже на 500 грн на місяць.
OBOZREVATEL порівняв тарифи на комунальні послуги 2 грудня 2019-го і 2 грудня 2020-го. Наприклад, у Києві ціни на електроенергію (як і по всій країні), гарячу воду й опалення не змінилися. А ось газ і холодна вода значно подорожчали.
Припустимо, що сім’я опалює будинок газом і на місяць витрачає близько 200 кубометрів (на підігрів води та опалення). Водночас споживає близько 10 кубометрів холодної води. Без урахування електроенергії й тих тарифів, розмір яких не змінився, місячна вартість комуналки для такої сім’ї збільшиться з 1 496 до 1 991 грн.
Як змінилися тарифи в Києві:
Газ (“Київгаз”):
з 6,46 до 8,81 грн за кубометр;
Холодна вода (“Київводоканал”):
з 20,4 до 22,99 грн за кубометр.
А що обіцяв Зеленський?
Другого грудня Володимир Зеленський звернувся до українців зі спортзалу. Серед іншого він заявив: “Також знайшли цікаве рішення, яке дасть змогу наступної зими зменшити тарифи на тепло майже на половину. Це буде справді окрема програма. Ми готуємо цю інформацію. Готуємо етапи, що буде зроблено, які гроші виділять. Це точно буде не за ваші гроші”, – сказав глава держава.
Зазначимо, що з 2020-го в Україні також з’явилася абонплата на газ. Тобто тариф розділили на два складники. Якщо ж рахувати загальну вартість блакитного палива, виявиться, що блакитне паливо подорожчало мало не на половину, а це 70% у вартості тепла. Ті українці, які опалюють свої будинки й квартири газом, уже відчули зміни цін, інші ж зіткнуться зі зростанням найближчим часом.
Зокрема, Кабмін ухвалив рішення дозволити постачальникам тепла протягом місяця переглядати вартість своїх послуг, якщо дорожчає й дешевшає газ.
Як повідомляв OBOZREVATEL, в Україні з початком опалювального сезону почали зростати ціни на газ. Як припускають експерти, блакитне паливо буде дешевшим, ніж минулого опалювального сезону, однак значно дорожчим, ніж нині. Водночас зростуть і ціни на опалення.
Національна комісія з питань енергетики й комунальних послуг (НКРЕКП) схвалила підвищення з 1 січня 2021-го тарифів на розподіл природного газу (так звана абонплата). У середньому ціни зростуть на 80%.
Шукайте деталі в групі Facebook