Лікар Сільковський розповів, через які симптоми COVID-19 варто бити на сполох

Лікар розібрав по поличках симптоми коронавірусу.

Коронавірусна хвороба часто супроводжується такими симптомами як перепади температури, кашель, біль між лопатками і в грудях. Лікар Рівненської обласної дитячої лікарні Павло Сільковський розповів про те, чи варто турбуватися через ці прояви хвороби і що робити в таких випадках.

Поради Сільковський опублікував на сторінці у Facebook.

Біль між лопатками
Якщо хворий на коронавірус відчуває, що болить між лопатками, внизу спини, в області грудної клітини, це не означає, що у пацієнта важка пневмонія й потрібно викликати швидку.

“Легені не болять. Болять м’язи внаслідок вірусної інтоксикації. Але це не страшно і пройде”, – зазначив лікар.

Перепади температури

Не потрібно панікувати, коли у хворого на коронавірус відбуваються перепади температури. Це може тривати до двох тижнів і це нормальна реакція організму на хворобу.

“Якщо вранці температура 36,7, а до вечора 37,9, на наступний день нормальна, а потім 38,5, це не означає, що хвороба прогресує і потрібно писати заповіт. Температура при COVID-19 може стрибати туди-сюди приблизно 2 тижні, навіть якщо в якісь дні вона вже нормальна і ви подумали, що все пройшло. Це нормальна робота організму під час хвороби”, – запевнив Сільковський.

Кашель і біль у грудях
Що стосується кашлю, то він очищає легені, тому його не потрібно боятися.

“Якщо було покашлювання і потім почався сильний кашель, а ще температура і болить грудна клітка, це не означає, що легені розпадаються і ви стаєте жертвою коронавірусу. У легенях багато уражених вірусом і вбитих організмом клітин, від яких потрібно звільнитися, а на їхнє місце регенерувати нові якісні. І кашель – це природний процес очищення від сміття, який зібрався в легенях. Кашляйте на здоров’я!”, – написав Сільковський.

Читайте також  Медики пояснили, чому небезпечні фільтри для води

При наявності всіх перерахованих вище симптомів коронавірусу лікар порадив взяти пульсоксиметр і виміряти собі кисень.

“Якщо він 95 і вище, то заспокоїтися і далі багато пити, дихати свіжим повітрям і рухатися. Навіть якщо це десятий або дванадцятий день захворювання. Температура поскаче і прийде в норму, біль стихне, кашель заспокоїться, діарея припиниться і неприродна слабкість поступово зникне. А якщо кисень має тенденцію до зниження, тоді, звичайно, до лікаря”, – резюмував медик.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело