Від початку карантину кількість українців, які хочуть працювати в Польщі, зросла на 17%.
Робота, яку пропонують українцям, змінилась
“Робота, яку пропонують українцям, змінилась. Найважче зараз знайти працю жінкам. Так сталося, що під час пандемії, частина поляків повернулася додому і ті галузі, які брали на себе українці, затребувані у поляків. Це стосується торгівлі в магазинах, обслуговуванні готелів, праця нянями. Фактично робота є лише на великих підприємставх, будівництві та заводах біля невеличких міст”, – розповідає директор кадоровї агенції “Глобал” Віктор Дунаєнко.
За годину роботи чоловікам в середньому платять 127 грн, жінкам — 98 грн.
“Найбільша проблема з роботою у великих туристичних містах: Краків, Гданськ, Сопот. Вони не мають великих промислових виробництв і знайти будь- яку працю там проблемно. Зате невеличкі околиці під Варшавою, Краковом, Вроцлавом мають великі заводи зі збору та фасування продукції і там знайти працю нескладно. Також роботодавці змінили ставлення щодо працівників і тепер більшість крупних компаній будують хостели чи купують будинки прямо поряд з виробництвом. Це дешевше працівникам, бо місце в такому коштує 1400 грн з людини і вигідніше працедавцям. Раніше компанії, які допомагають знайти роботу, самі знімали хостели для проживання, тому це виходило дорожче”, – додає Віктор.
Більшість вакансій для українців стали безкоштовними
Більшість вакансій для українців стали безкоштовними. Тепер компаніям, які займаються пошуком працівників, платять роботодавці.
“В деяких випадках потрібно оплатити “запрошення” на роботу. Воно коштує в межах 250-300 гривень. Також українці масово почали подаватись на тимчасові карти побуту по роботі. Більшість тут планує залишитися надовго”, – каже Віктор.
Шукайте деталі в групі Facebook