Є надія: лікар-інфекціоніст розповів, коли коронавірус покине Україну

Епідемія коронавірусу в Україні може закінчитися лише після появи колективного імунітету в українців. А на це може піти ні багато ні мало − кілька років, але є надія.

Так, за словами лікаря-інфекціоніста з Київської міської лікарні №4 Євгена Дубровського, перехворіти має більшість українців. Про це пише ТСН.

“Цього ніхто не знає. Є припущення, що епідемія закінчиться, коли з’явиться колективний імунітет. Тобто перехворіє більшість населення. Але це − тривалий процес. На це може піти і рік, і два”, − висловив припущення медик.

Але є ймовірність того, що штам вірусу SARS-CoV-2 стане слабшим.

“Є надія, що вірус змутує і ослабне. Теж цілком ймовірно і очікувано. Але це припущення”, − додав Дубровський.

Що стосується найближчої перспективи, то ця зима точно буде непростою. Адже крім коронавірусу українців атакують і інші сезонні вірусні інфекції, які ніхто не скасовував.

“Але ми її (зиму. − Ред.) переживемо. Більшість одужає без особливих проблем. Але щоб не було страшного колапсу, паніки і безладу, потрібно вже зараз, вже сьогодні вирішувати важливі питання і швидко надолужувати те, що не зробили за півроку. Особливо це стосується збільшення медичних кадрів та реорганізації амбулаторної допомоги”, − підкреслив Дубровський.

 

Читайте також  Вчені виявили два нових коронавіруси: наскільки вони небезпечні

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело