За 2012-2016 роки ринок озброєнь виріс на 8,4% у порівнянні з попереднім п’ятирічним періодом.
Про це пише Deutsche Welle з посиланням на дані звіту стокгольмського Інституту вивчення проблем миру (SIPRI).
Більш того, наголошується, що кількість продажів зброї досягла максимуму від моменту закінчення холодної війни.
У п’ятірку найбільших світових експортерів зброї увійшли: США, Росія, Китай, Франція і Німеччина. Ці держави зайняли 74% світового ринку зброї, яку купують переважно у країнах Азії та Океанії, а також країни Близького і Середнього Сходу. Найбільше зброї закуповують Індія і Саудівська Аравія.
Лідером у торгівлі зброєю, як і раніше є США – на них припадає 33% частки ринку. За останні п’ять років обсяг проданої США зброї виріс на 21%.
США постачають зброєю щонайменше в 100 країн, що в рази перевищує показники інших країн-постачальників. Близько половини американського озброєння купують на Близькому і Середньому Сході.
Друге місце займає Росія з часткою на ринку в 23%. Китай збільшив обсяги продажу зброї на 74% і вийшов на 6,2% частки глобального ринку озброєнь, посівши третє місце рейтингу. Частка Франції досягла 6%, Німеччини – 5,6%.
Як писав раніше інформаційний портал “Знай.uа”, допомога Україні у посиленні обороноздатності, яку тривалий час обговорює влада США, може спровокувати черговий виток російської агресії на Донбасі.
Шукайте деталі в групі Facebook