МОЗ пояснило положення та правила дії адаптивного карантину в Україні

Міністр охорони здоров’я Максим Степанов дав детальні пояснення щодо правил дії адаптивного карантину в країні.


Як повідомили у пресслужбі МОЗ, глава відомства зауважив, що Центральна комісія з ТЕБ та НС поділила регіони за рівнем поширення епідемічної небезпеки COVID-19 на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони.

«Ми чесно та прозоро висвітлюємо ситуацію в тому чи іншому регіоні. Ми показуємо цифри, у зв’язку з чим потрібно вводити зелений або жовтий, або червоний рівні. У Міністерстві охорони здоров’я немає жодного натяку на політику. Всі розрахунки здійснюються в автоматичному режимі, людський фактор тут відсутній. Єдиний пріоритет – здоров’я та безпека українців», – наголосив очільник МОЗ.

Він нагадав, що обмеження відповідно до зони, визначеної для кожного конкретного району чи міста, почали діяти на місцях 3 серпня. Вони будуть переглядатись щотижня залежно від епідемічної ситуації.

«У поділі на зони поширення епідемічної небезпеки COVID-19 все чітко систематизовано, там немає людського фактора. Є цифри, які показують реальну небезпеку в тому чи іншому регіоні», – підкреслив Степанов.

Визначення регіону або міста до будь-якої із зон відбувається на основі 4 показників: середньої кількості тестувань протягом останніх семи днів (не менш 24 на 100 тисяч населення); коефіцієнту зайнятості ліжок (не більше 50% ліжко-місць); коефіцієнту виявлення випадків (не більше 11%) та показника зростання кількості випадків (не більше ніж 10%).

Якщо впродовж 5 днів у регіоні спостерігатиметься перевищення одного із визначених показників, приймається рішення щодо зміни рівня його епідеміологічної небезпеки. Перехід регіону з однієї зони небезпеки в іншу можливий при погіршенні ситуації протягом 5 днів поспіль.

У разі покращення показників протягом 3 днів – район чи місто може повернутись у зону з меншим рівнем небезпеки.

Читайте також  У мене були стосунки із Тіною Кароль: на “голосі” виступив екс-бойфренд зіркового тренера(відео)

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело