У МОЗ дали роз’яснення про нові обмеження через коронавірус в Україні

Повноваження щодо зонування України залежно від рівнів епідеміологічної небезпеки має тільки комісія техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій. Що стосується органів місцевого самоврядування, то вони можуть тільки посилювати карантинні заходи проти COVID-19, але не послаблювати.

Карантин в Україні

Таке роз’яснення під час брифінгу 3 серпня дав міністр охорони здоров’я України Максим Степанов. Він підкреслив, що зараз країні дали можливість балансувати між нормальними умовами роботи для людей та їхньою безпекою.

“Згідно з постановою, яка набула чинності з 1 серпня, у нас чітко визначено алгоритм віднесення тієї чи іншої адміністративно-територіальної одиниці до різних рівнів епідеміологічної небезпеки. Починаючи від зеленого і закінчуючи червоним. Повноваження щодо встановлення цих обмежень є винятково в комісії ТЕБ та НС, яка і визначає вже різний рівень небезпеки”, – сказав чиновник.

“Що стосується повноважень органів місцевої влади, встановлених законом, вони можуть тільки посилювати ті чи інші епідеміологічні обмеження. І в жодному разі не пом’якшувати. І ще раз хочу підкреслити: умови адаптивного карантину, які зараз діють у нашій країні, – це максимально можливий баланс між роботою та епідеміологічною безпекою. Ми вже не встановлюємо (карантин. – Ред.) на території всієї області, а встановлюємо чітко – або це місто, або це район, де може бути більш складна ситуація”, – додав Степанов.

Читайте також  Карантин в Україні продовжать до 1 квітня: Шмигаль зробив заяву

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело