Поліції можуть дозволити зупиняти автомобіль без поважної причини: що це означає

Працівникам патрульної поліції можуть дозволити здійснювати зупинку автомобіля без поважної причини.

 

Як повідомляє Дорожній адвокат, відповідний законопроект № 2695 народні обранці прийняли у першому читанні. “За” проголосували 282 депутати.

Це означає, що водія можуть зупинити без порушення ПДР, а просто для профілактики або перевірки документів. Зазначається, що в процесі зупинки співробітники поліції можуть знайти додаткові порушення, за які водію може бути виписаний штраф.

Раніше зупиняти водіїв поліція мала право лише у разі порушення правил дорожнього руху, і це було закріплено в законі № 35 “Про національну поліцію”. Тепер поліція може вимагати зупинки транспортного засобу без причини.

Профілактичні зупинки транспортних засобів та перевірка водіїв на стан сп’яніння поліцією буде проводитися без жодних підстав. Співробітники правоохоронних органів мають право керуватися тільки організаційно-розпорядчим актом начальника поліції.

Після зупинки транспортного засобу співробітник поліції має право перевірити документи, автомобіль та водія на виявлення будь-яких інших порушень.

Читайте також  Батьки і далі оббивають пороги: останні подробиці у справі 22-річного львів’янина, якого закатували поліцейські

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело