Кордони ЄС можуть залишатися закритими до 2021 року

У прикордонному агентстві ЄС Frontex розповіли про основні варіанти скасування обмежень на перетин кордону після карантину, згідно найпесимістичнішим з них обмеження збережуться і в 2021 році.

Про це в рамках засідання комітету Європарламенту з громадянських свобод, юстиції та внутрішніх справ заявив виконавчий директор Frontex Фабріс Леджер, пише “Укрінформ”.

Він заявив, що експерти прописали стратегії на наступні 9 місяців, і зійшлися на думці, що влітку обмеження точно знімати не слід.

“Виходячи з оцінки ситуації, ми доповнили рекомендації Єврокомісії щодо скасування тимчасових обмежень на “несуттєві” (не пов’язані з роботою) подорожі в ЄС. У нас є три сценарії. По першому ЄС і Frontex будуть здатні повернутися до нормальної охорони кордонів у вересні. За другим, ми зможемо зробити це лише в кінці року. За найменш оптимістичним сценарієм, протягом 2021 року ми все ще будемо змушені мати справу з наслідками пандемії і обмеженнями на подорожі”, – зазначив він.

Під час слухань Леджер зазначив, що Frontex планує розширити зв’язку з третіми країнами, зокрема, одного офіцера зв’язку можуть направити в Україну – в рамках виконання мандата в країнах Східного партнерства. Раніше Україна не потрапила в список країн, громадянам яких буде дозволений безперешкодний в’їзд до Євросоюзу.

Читайте також  У пліткарок більше шансів стати щасливими

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело