Влада китайського міста Ухань, де був вперше зафіксований випадок зараження новим коронавірусом, дійсно спочатку замовчувала ключові подробиці щодо масштабів спалаху захворювання.
Про це в інтерв’ю CNN заявив китайський епідеміолог і пульмонолог Чжун Наньшань. Підкреслюється, що саме він, прибувши в Ухань 18 січня, через два дні публічно підтвердив, що COVID-19 може передаватися від людини до людини, хоча чиновники повторювали, нібито доказів цьому немає, називаючи спалах “контрольованим”.
“У той час місцева влада не хотіла говорити правду. На самому початку вона мовчала, і тоді я сказав, що, можливо, у нас заражається більша кількість людей”, – зазначив лікар.
За словами Наньшаня, у нього виникли підозри після того, як офіційна кількість хворих в Ухані – 41 особа – не змінювалася упродовж десяти днів, хоча на той час уже заявлялося про інфікованих за кордоном. Епідеміолог продовжував ставити запитання місцевій владі й у результаті та “дуже неохоче” надала реальні цифри: на 20 січня загальна кількість випадків зараження коронавірусом в Ухані досягла 198 осіб, троє померли. Тоді ж стало відомо і про інфікування 13 медпрацівників.
Наньшань зазначив, що визнає заниження кількості хворих на початковому етапі епідемії, проте відкидає звинувачення в недостовірності офіційної статистики влади Китаю щодо коронавірусу. Зокрема, з боку США.
“Китайська влада засвоїла урок зі спалаху атипової пневмонії 17-річної давнини, про яку Пекін замовчував декілька місяців. Цього разу центральний уряд під загрозою покарань зажадав, щоб усі міста й урядові відомства повідомляли справжню кількість хворих. Так що з 23 січня, думаю, всі дані будуть правильними”, – вважає Наньшань.
Крім цього, китайський епідеміолог спростував теорію американського президента Дональда Трампа і держсекретаря США Майка Помпео про те, що COVID-19 вийшові з лабораторії в Ухані.
Зокрема, він навів слова свого “доброго друга” вірусологині Ши Чженлі, яка керує лабораторією в Уханьскому інституті вірусології: вона назвала цю теорію “безглуздою”, оскільки в лабораторії немає необхідних для створення штучного вірусу людських ресурсів і обладнання.
До всього іншого Наньшань стверджує, що медична влада Китаю ще на початку лютого проводила перевірку в тій самій лабораторії і не виявила ніяких свідоцтв “витоку” вірусу.
Шукайте деталі в групі Facebook