Названо найнебезпечніший ранній симптом COVID-19

Одним із найбільш ранніх і дуже небезпечних симптомів коронавірусу COVID-19 є аносмія або втрата нюху, яка обіцяє важку форму перебігу хвороби.

Про це заявили американські вчені з відділення хірургії Університету Цинциннаті. Результати їхнього дослідження опубліковані в науковому журналі ACS Chemical Neuroscience.

За словами фахівців, втрата нюху в пацієнтів із коронавірусом пояснюється тим, що інфекція проникає в організм за допомогою білків, які беруть участь у розпізнаванні запахів.

Водночас, зазначають вчені, дуже важливий і ступінь прояву цього першочергового симптому, оскільки найчастіше саме він свідчить, у якій формі – легкій чи ні – протікатиме захворювання.

Під час дослідження, американці проаналізували статистику історій хвороб заражених коронавірусом. Вони дійшли такого висновку: чим серйознішою була аносмія, тим важчими у хворого будуть і лихоманка, кашель, задишка, а також загалом перебіг хвороби.

Читайте також  "Пенсія пропаде в кожного другого українця, якщо не виконати ці правила": експерт сказав, чого чекати пенсіонерам в Україні

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело