Ринок землі в Україні запустять з новими правилами: в “Слузі народу” розповіли, кому і скільки продадуть

В Україні купувати землю зможуть тільки фізичні особи і не більше 100 гектарів “в руки”. Тільки після 2023 року зможуть купувати землю і юридичні особи, тоді “поріг” збільшать до 10 тис. га.

Про це на брифінгу після засідання фракції “Слуга народу” 27 березня заявив народний депутат Микита Потураєв. Сам закон планують проголосувати 30 березня, під час позачергового засідання Верховної Ради, передає кореспондент OBOZREVATEL.

За попередніми оцінками, вартість гектара буде в районі 2-3 тисяч доларів. Водночас нардеп від “Слуги народу” Дмитро Соломчук прогнозує, що через 2-3 роки вартість землі в Україні буде понад 5 тисяч євро, а після 2026 року гектар коштуватиме понад 10 тисяч євро.

Держава допомагатиме фермерам – в уряді запустять спеціальну програму і під неї виділять близько 4 млрд гривень. Іноземці не можуть купувати землю до проведення всеукраїнського референдуму. Очікується, що референдум буде проведений в найближчі роки, але ніякого окремого закону по ньому немає.

20 вересня Мінекономрозвитку опублікувало законопроєкт про ринок землі в Україні. Його збираються запустити вже восени 2020 року.

Згідно з документом, право власності на сільгоспземлі зможуть купувати громадяни України, юридичні особи, зареєстровані в Україні, територіальні громади та держава.

Ринок землі може приносити до бюджету України від $700 млн до $1,5 млрд щороку. Йдеться як про оренду, так і про продаж.

Українці вийшли з протестом проти відкриття ринку землі.

Зеленський звернувся до українців, пояснивши, навіщо потрібен продаж земель.

12 листопада у Верховній Раді не відбулися голосування за законопроєкт про ринок землі через розбіжності всередині фракції “Слуга народу”.

Верховна Рада 13 листопада 240 голосами підтримала законопроєкт про ринок землі (2178-10) у першому читанні. У такий спосіб вже в жовтні 2020 року, якщо парламентарі встигнуть до кінця року розглянути законопроєкт у другому читанні, українці зможуть продавати і купувати землю.

Читайте також  Змусили жувати використаний презерватив: вихователі жорстоко знущалися над дітьми в Одесі

5 березня новий прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що питання продажу землі іноземцям має вирішуватися лише шляхом проведення референдуму.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело