Пільги багатодітній родині: на що можуть розраховувати батьки

Детально про те, які пільги існують для багатодітних сімей, які відмінили, а які залишились як і раніше

Всі розвинені країни прагнуть до того, щоб поліпшити життя своїх громадян і забезпечити необхідні соціальні пільги певним категоріям громадян. Україна в цьому питанні теж не пасе задніх і розробила ряд програм, якими передбачено пільги і підтримка багатодітних сімей. В сучасності враховуючи вартість хоча б харчування, не беручи до уваги всі інші блага необхідні для оптимальної життя і діяльності, то не так багато сімей, які наважуються заводити більше двох дітей. Але тільки харчуванням не обмежується і сам процес виховання і розвитку дітей, спершу щотижня, а далі щомісяця необхідно купувати одяг, який теж не дешевий, придбання коляски і ліжечка стає цілим квестом і головним болем для новоспечених батьків. Та й перед днем ​​знань, враховуючи ціни на рюкзаки, шкільні форми і канцтовари складно відразу виділити велику суму коштів, щоб забезпечити дітей всім необхідним. І на цьому ж теж не закінчуються фінансові витрати, з кожним місяцем і роком потреби ростуть, тому багато батьків навіть коли хочуть ще поповнення в родині, всерйоз замислюються над цим питанням.

Які доплати покладені багатодітним сім’ям
Першим і логічним питанням постає питання – хто ж такі багатодітні сім’ї? Такими сім’ями прийнято вважати сім’ї де є три і більше дітей. Немає різниці рідні це діти або ті, яким батьки є опікунами. Щоб отримати посвідчення багатодітної сім’ї, батькам дітей або окремо матерям, або батькам необхідно зібрати відповідний пакет документів і віднести їх в соціальну службу. Процес оформлення і отримані документи розглядаються і оформляються приблизно 7-14 робочих днів.

Читайте також  У Запорізькій області спалах кишкової інфекції: масово потруїлися діти

Для сімей, які зважилися на цей серйозний крок існує ряд пільг. В цілому про пільги і як оформити їх отримання докладніше ми і розповімо в цій статті.

Трохи про податки
Для кожного громадянина України покладена податкова пільга, яка дорівнює 18% і вираховується з заробітної плати громадянина. Але якщо зарплата з помноженим коефіцієнтом менше прожиткового мінімуму то можна подати заяву за допомогою якого отримати допомогу по соціальному забезпеченню. При наявності пільги можна значно зменшити утримувану з заробітної плати суму.

Така пільга є і для багатодітних сімей. Якщо в багатодітній родині є неповнолітні діти, то батьки мають право зменшити оплату за кожну дитину яка знаходиться на вихованні. А в 2019 року ця пільга становить половину прожиткового мінімуму. Нині процес оподаткування проходить таким чином, що із заробітної плати вираховується сума пільг, і на ту суму, яка залишилася налічується ПДФО. Перевага цього процесу в тому, що обоє батьків мають право на подачу заявки, за якою будуть застосовані пільги. У тому випадку якщо багатодітна мати, або багатодітний батько виховують дитину самостійно, то він або вона, мають право на отримання податкової пільги в розмірі 150-200%. Кількість відсотків залежить від віку і кількості дітей які знаходяться на виховані. У свій час ходила інформація, що цю пільгу скасували, але насправді вона діє як і раніше.

Якщо в сім’ї п’ять і більше неповнолітніх дітей, то їх батькам не потрібно платити податок на будь-яке житлове майно.

Соціальна пільга на комунальні послуги
Сума оплати за комунальні послуги зростає з кожним роком і часом в сім’я, де проживає всього одна-дві людини не в змозі повноцінно оплачувати комунальні послуги без сторонньої допомоги. Тим більше соціальна допомога в такому випадку просто необхідна тим сім’ям, які виховують 3-и і більше дітей.

Читайте також  Прочитавши історію помepлого школяра, мати змогла врятувати життя своїй маленькій донечці

Відповідно до встановленого законодавством країни існує турбота про багатодітні родини та в питаннях комунальних послуг. Але не для всіх багатодітних сімей покладена пільга, а тільки для тих, у яких щомісячний дохід не перевищують 2700 грн. на одну людину в місяць.

Якщо вищевказана сума на одну людину в багатодітній родині менше, то сім’я може розраховувати на наступні пільги:

Вартість квартплати знижується на 50% від загальної вартості;
Плата за користування стаціонарним телефоном знижується на 50%.
Пільгове житло і будівництво для багатодітної сім’ї
Далеко не у кожної сім’ї є можливість відразу або навіть за кілька років придбати собі житло або побудувати його з нуля. Відповідно у багатодітних сімей таких шансів на покупку і будівництво ще менше. Тому державою розроблені ряд програм, згідно з якими це стало реальніше.

Згідно зі встановленими пільгами, багатодітні сім’ї мають право на пільгову чергу на житло. Уже багато десятиліть існують державні програми, згідно з якими певні категорії населення мають право на те, щоб стати в чергу і отримати житло. Для багатодітної і малозабезпеченої сім’ї необхідно встати в чергу і отримати квартиру або будинок, як правило мінімум двокімнатну в залежності від кількості квадратних кілометрів в ній. Багатодітні сім’ї мають право на безкоштовну приватизацію житла, в якому проживають.

Соціальні пільги в системі охорони здоров’я
Для дітей з багатодітних сімей покладені деякі пільги, які пов’язані з медичним обслуговуванням. Зокрема діти з багатодітних сімей мають право безкоштовно отримувати ліки, які виписуються лікарем.

Для перевірки стану свого здоров’я для дітей з багатодітних сімей належить щорічне медичне обслуговування, а також при необхідності госпіталізація в державні медичні установи. Діти з багатодітних сімей можуть розраховувати на щорічні путівки в оздоровчі санаторії, а також безкоштовно ставити зубні протези в державних стоматологічних клініках.

Читайте також  “Залишила дитину в ігровій кімнаті в ТЦ, а повернувшись побачила…”: 16-ти річний хлопець зґвалтував чотирирічного хлопчика

Що стосується безкоштовної путівки в санаторій, то якщо у регіону немає можливості відправити дитину до відповідного санаторію або оздоровчого табору, то сім’ї видається фінансова компенсація за це. Батьки, які отримали фінансову компенсацію за невикористаний відпочинок дитини, повинні самі витратити його на санаторне оздоровлення. При цьому їм самостійно потрібно вибрати санаторій або оздоровчий табір, в якому буде знаходитися їх дитина. У відповідні органи соціального захисту батьки повинні надати чеки та договори в яких вказана сума, і вид оздоровчих процедур або комплексів, які пройшла дитина.

Навчання і пільги
Коли дитина з багатодітної сім’ї перебуває в дитячому саду, то його навчання буде безкоштовним Також батькам не доведеться оплачувати харчування. Діти з таких сімей позачергово зараховуються в дитячі сади.

Для таких дітей в період навчання в школі, покладена знижка на відвідування гуртків в школах мистецтв і музичних школах. Встановлена знижка дорівнює половині вартості від загальної суми.

Згідно із законом в школі малозабезпеченим і багатодітним сім’ям надається безкоштовне харчування, а також пільги на різні заходи і походи.

Якщо сім’я з п’ятьма і більше неповнолітніми дітьми, то дітям належить безкоштовне навчання в проф-тех установі або в університеті. Але мова йде тільки про першу освіту і має обмеження за віком, така пільга можлива тільки до настання 23-х років.

 

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -