Президент України Володимир Зеленський надав українське громадянство добровольцям-іноземцям, які воювали за Україну на Донбасі.
Про це йдеться на сайті глави української держави. Відповідний указ був підписаний напередодні:
«Український паспорт отримали 14 добровольців-легіонерів: Дмитро Бєлогорцев, Давид Гачечиладзе, Абдула Джаліла, Тачі Джафаров, Рудольф Єгоренко, Тенгіз Занадзе, Гіоргі Кахніашвілі, Валерій Колот, Мераб Концелідзе, Мамука Музашвили, Юрій Савілов, Леван Хуцішвілі, Арсланбек Карімов і Юлій Толопило ».
Володимир Зеленський також зазначив:
«Це тільки початок й інші воїни будуть прийняті в українське громадянство після надходження матеріалів від Міграційної служби та їх розгляду в установленому порядку».
Крім того, президент підкреслив, що тепер не буде «штучного гальмування або затягування цього процесу», як це було в минулі роки.
Також, Президент України Володимир Зеленський посмертно нагородив народного депутата Дмитра Тимчука орденом “За мужність” ІІІ ступеня.
Указ українського глави держави датований 27 червня. Гарант присвоїв загиблому політику державну нагороду з нагоди Дня Конституції України, яке відзначають сьогодні, 28 червня.
Окрім того, Володимир Зеленський титулував званням Герой України трьох ліквідаторів аварії у Чорнобилі
Президент Володимир Зеленський підписав Указ «Про присвоєння звання Герой України» трьом ліквідаторам аварії на Чорнобильській атомній електростанції.
Згідно з документом № 468/2019, старший інженер-механік реакторного цеху ДП «Чорнобильська АЕС» у 1983-1989 роках Олексій Ананенко, старший інженер турбінного цеху атомної електростанції у 1986 році Валерій Беспалов та начальник зміни цього ж підприємства у 1976-2005 роках Борис Баранов (посмертно) ушановані найвищої державної нагороди за героїзм і самовіддані дії, виявлені під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986 року, – повідомляє сайт президента України.
Усі троє, ризикуючи життям, запобігли можливому другому вибуху на ЧАЕС. Олексій Ананенко, Валерій Беспалов та Борис Баранов спустилися в басейн-барботер під зруйнованим реактором і відкрили запірні клапани, щоб звільнити його від води. Завдяки цьому вдалося уникнути контакту розплавленого ядерного матеріалу з водою, внаслідок якого з високою ймовірністю міг статися повторний вибух.
Шукайте деталі в групі Facebook