Завдяки схемі “Роттердам+” прибутки українського олігарха Ріната Ахметова ростуть на сотні процентів.
Про це у своєму відеоблозі “Енергетична стратегія” розповіла нардепка Вікторія Войціцька.
За її словами, історія розпочалася ще у 2016 році, коли суди несподівано зняли арешт з газовидобувного бізнесу олігарха. А вже навесні Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг затвердила новий порядок формування ціни електроенергії, відомий як формула “Роттердам+”.
Крім цього, Войціцька зазначила, що найбільшою приватною газовидобувною компанією в Україні є ДТЕК, яка належить тому ж Ахметову.
Отже, олігарху дозволили менше платити податків, а у бюджеті не знайшлося грошей на субсидії та на підвищення зарплат вчителям та лікарям,
– наголосила нардепка.
Й зауважила, що податковий комітет Верховної ради очолює Ніна Южаніна, а вона – близька соратниця чинного президента Петра Порошенка.
Войціцька пояснила, що Южаніна вже понад півроку не виносить на розгляд комітету законопроект про скасування формули “Роттердам+”. Й додала, що тільки цим законом можна було понизити ціну електроенергії на 15%, позбавивши надприбутків найбагатшого олігарха.
Що таке “Роттердам+” “Роттердам плюс”: що варто знати про розрахунок тарифу за електроенергію? Це методика формування ціни на паливну складову (а саме вугілля) при виробництві електроенергії на теплових електростанціях в Україні. Діяти почала у травні 2016 року, як результат втрати Україною контролю над частиною Донецького вугільного басейну – через війну на Донбасі.
Вартість палива визначає наступна формула: ціна вугілля у портах Амстердам – Роттердам – Антверпен + вартість його доставки в Україну. І експерти, і депутати, і чиновники неодноразово заявляли про корупційність цієї методики.
Дивіться повний випуск відеоблогу Вікторії Войціцької “Енергетична стратегія” за 5 квітня 2019 року
Шукайте деталі в групі Facebook