“За оренду квартири платять на півроку наперед” — українку шокувало життя в Кореї

Антоніна Бойко з Києва в 2014 році разом з чоловіком рік жила в корейському місті Сеул. Зараз подружжя живе в Австралії, але той рік в Кореї вони запам’ятали на все життя.

“Квартиру шукала фірма, яка вислала запрошення на роботу. Оплата житла в Кореї відрізняється від українського. Сім’я, яка вирішила орендувати квартиру, повинна мати певну суму, яка кладеться на депозитний рахунок, як заставу. Якщо ж багато грошей на житло немає, то можна зняти невелику студію. Наскільки я чула, там застава становить близько 5000 американських доларів + щомісячний платіж доларів в 500-700”, – каже українка Обозреватель.

Буває, що сума кладеться велика, відсотки по якій і покривають вартість оренди, а квартиронаймачам залишається платити по рахунках за комунальні послуги, спожиті газ, електрику, воду, вивіз сміття.

Викидати можна тільки побутове сміття, яке не підлягає переробці. Для нього стоять кілька великих пластикових контейнерів. Є окрема ємність для харчових відходів – на окремому чіпі, який відкриває кришку контейнера. В сам “бак” вбудовані ваги, які зважують скільки саме харчових відходів викидають жителі кожної квартири. В залежності від цієї інформації змінюється сума в рахунку. Тобто принцип той самий, що і з водою чи електрикою – скільки використав, стільки й оплатив”, – пояснює Антоніна.

Медичну страховку надає компанія, разом із запрошенням.

“На відміну від приватної страховки в Україні, в Кореї пацієнт повинен сплатити невелику суму під час прийому. Водила дитину до педіатра і за прийом по страховці заплатили 2 долари. Виняток – щеплення для дітей. Уряд Південної Кореї оплачував вакцинацію всіх дітей, в тому числі іноземців, що знаходяться там по роботі”, – додає українка.

Читайте також  В Італії (Рим) вiдiйшла у вiчнiсть наша землячка РАДiОНОВА ЛЮДМИЛА: Вшануймо її пам'ять

Корейці — лідери по кількості самогубств. Досить багато самогубств підлітків через погану успішність у навчанні. Від того, яку освіту ти отримаєш, безпосередньо залежить твоя майбутня кар’єра, а значить і все майбутнє в Кореї. Найпрестижніші навчальні заклади беруть тільки найкращих абітурієнтів.

“Деякі випускники не справляються з таким психологічним навантаженням і йдуть на самогубство. Частина з них ще навіть до оголошення результатів, якщо відчувають, що погано написали. Взагалі, стрес від складання іспитів-одна з головних причин самогубств серед молоді”, – каже діаспорянка.

Що стосується кухні, то голодним тут не залишишся в будь-який час дня і ночі. Корейська кухня – різноманітна (колобки з кальмарів, куплені з багажника машини (по типу авто-Кава в Києві); ттоки (галушки з тіста в гострому соусі). У страви часто додають гострі соуси з червоним перцем і часником. При цьому солодощі мають невиразний смак.

“Незважаючи на погоню за модою, заклади виглядають скромно. Як я зрозуміла, їжа – головне. Інтер’єр – за бажанням. Тут немає такого, що навіть недорогий заклад намагається нагнати пафосу. Ніхто не соромиться вийти з дорогого офісу і перекусити в наметі, сидячи за пластиковим столом на 10 доларів, а на вечерю піти в дорогий ресторан“, -пояснює українка.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -