Розповіли про користь гречки для здоров’я людини

Гречка – продукт, дуже корисний для здоров’я. Крім того, її легко готувати, і вона недорога.

Про це пише ukrhealth.

Гречка – це не зерно

Ті, хто обмежує себе у вживанні злаків, в якості корисних вуглеводів зазвичай їдять фрукти і солодку картоплю. Незважаючи на те, що гречка зазвичай входить в список злаків, це не зерно. Насправді це насіння рослин – квіток ревеню і кислиці.

У гречці не міститься глютен

Гречка не містить глютен і безпечна для людей, які страждають на целіакію або глютеновою хворобою. Як показують дослідження, навіть у високих концентраціях гречана мука і її синтетичні білки не викликають імунологічні реакції у пацієнтів з целіакією.

Гречка багата корисними поживними речовинами

Гречка багата мікроелементами, у тому числі марганцем, магнієм і міддю. Вона також є гарним джерелом вітамінів групи В: B6, пантотенової кислоти (В5), нікотинової кислоти (В3), фолієвої кислоти (В12), тіаміну (В1) і холіну (В4).

Гречка містить стале волокно

Стале волокно – з’єднання, яке дозволяє знизити рівень цукру після їжі, сприяє схудненню, знижує напади голоду і допомагає при діабеті.

Гречана крупа в будь-якому вигляді містить стале волокно, а в гречаній каші міститься ще більше на 6%.

В гречці міститься кілька недавно відкритих біологічно активних речовин

Рутин, кверцетин та інші біофлавоноїди:

Було показано, що ці сполуки зміцнюють дрібні кровоносні судини, що дозволяє запобігти появі гематом, геморою і варикозу. Рутин також перешкоджає утворенню тромбів, знижує рівень поганого холестерину і вироблення гістаміну, що допомагає при алергії, передається повітряно-краплинним шляхом, або при непереносимості певних продуктів.

Таніни:

Таніни – це в’язкі фенольні сполуки, які найчастіше зустрічаються в чаї. Вони також присутні у великій кількості в гречаній крупі. Було доведено, що таніни сприяють зниженню бактеріальних і вірусних інфекцій та допомагають при діабеті. Разом з нерозчинною і стійкою клітковиною таніни сприятливо впливають на корисні різновиди флори кишечника, наприклад, лактобактерії та бактероїди, одночасно знижуючи рівень дріжджових і шкідливих бактерій.

Читайте також  Названо, якими грибами переважно отруюються українці

D-хіроїнозитол:

D-хіроїнозитол – з’єднання, дозволяє поліпшити важливі елементи біотрансформації цукру, що міститься в крові (наприклад, виділення глікогену і інсуліночутливість). Є дані про те, що це з’єднання допомагає при синдромі полікістозу яєчників і діабеті 2 типу.

Пов’язані антиоксиданти:

Як показують останні дані, зібрані дослідниками раку, ми досі не знаємо про важливі типи антиоксидантів. Раніше вважалося, що антиоксиданти в основному містяться у фруктах і овочах. Тепер з’являються дані про нову категорію антиоксидантів, звані пов’язані антиоксиданти, які, можливо більш корисні. Вони зустрічаються в гречаній крупі і деяких злаках і активуються флорою кишечника. У гречаній крупі міститься багато пов’язаних антиоксидантів, таких як глутатіон і супероксиддісмутаза. Ці сполуки також термостабільні і зберігаються при тепловій обробці гречаної крупи.

Шукайте деталі в групі Facebook


Джерело -